Z Sylwestra wróć pociągiem.

 


Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem zachęcamy, by w sylwestrową noc zostawić samochód pod domem i na zabawę wybrać się komunikacją publiczną. Aby ułatwić powrót w Nowy Rok, wspólnie ze Stadionem Śląskim przygotowaliśmy cztery dodatkowe połączenia.

Dodatkowe pociągi wyruszą z Katowic w cztery kierunki – do Tychów Lodowiska, Gliwic, Zawiercia oraz Rybnika. Odjazd został tak zaplanowany, by możliwy był powrót do centrum Katowic z imprezy na Stadionie, a następnie przesiadka na pociąg. Pociągi do Gliwic, Zawiercia i Tychów wyruszą o tej samej godzinie – 01:45, a pięć minut później odjedzie pociąg do Rybnika.

W sylwestrowych pociągach będzie obowiązywać nasza normalna taryfa. Do dyspozycji podróżnych będzie otwarta całą dobę kasa na katowickim dworcu, a dodatkowo, aby zminimalizować ewentualne kolejki, zapewnimy również wsparcie naszego konduktora, którego będzie można spotkać w holu głównym. Na dworcu dostępne są również trzy nasze biletomaty.

Wybór komunikacji publicznej w tym szczególnym dniu to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku wydarzeń w centrum miast, gdzie trudno znaleźć miejsce do parkowania, a powrót często wiąże się ze staniem w korkach. Odpada również dylemat, kto jako kierowca musi sobie odmówić symbolicznej lampki szampana o północy. Podczas ubiegłorocznej imprezy na taką formę powrotu zdecydowało się ponad 2000 osób. Zachęcamy, by i tym razem Nowy Rok przywitać z Kolejami Śląskimi!

 Źródło : https://kolejeslaskie.com/