MŚ U20 w Tychach : wygrana na koniec, drugie miejsce, brak awansu.

Już przed tym spotkaniem było wiadomo, że do Dywizji 1A awansuje Słowenia, a spada Japonia. Stawką pojedynku z Węgrami było drugie miejsce w zawodach.

Polacy od razu ostro ruszyli do przodu i w 3 minucie prowadzili po trafieniu Jana Sołtysa. Rywale chcieli szybko odrobić straty. Mieli swoją szansą grając w przewadze, ale jej nie wykorzystali. Potem na akcje Węgrów podopieczni trenera Piotra Sarnika odpowiadali groźnymi kontrami, która jednak zatrzymywał bramkarz

Kibice nie mogli narzekać, bowiem oglądali dobre, szybkie spotkanie.

Wielu wrażeń dostarczyła widzom również druga tercja. Biało-czerwoni przetrzymali okres gry w osłabienie i natychmiast po wyrównaniu sił Dominik Olszewski podwyższył prowadzenie.  Potem Sebastian Lipiński wygrała dwa pojedynki sam na sam z rywalami, a Jan Sołtys stoczył krótką, intensywną walkę na pięści z Marcellem Reveszem.

Przed przerwą Polacy zdobyli jeszcze dwa gole po „zabójczych” kontratakach, a przeciwnicy odpowiedzieli trafieniem Balinta Horvatha.

W trzeciej tercji Węgrzy wykorzystali pierwszą grę w przewadze i zdobyli gola na 4:2. Potem wiele się działo pod obiema bramkami. Świetny rajd mógł zakończyć trafieniem Kamil Wałęga. W końcówce Węgrzy wycofali bramkarza, bombardowali Lipińskiego, jednak wyniku nie zmienili.

Najlepsi  zawodnicy meczu: Dominik Olszewski (Polska), Roland Kiss (Węgry).

Najlepsi zawodnicy turnieju: Sebastian Lipiński (Polska) i Hunor Csaszar (Węgry).

Polska -Węgry 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Bramki: 1:0 Jan Sołtys (Dominik Paś, Klaudiusz Libik, 3), 2:0 Dominik Olszewski (Patryk Wysocki, 25), 3:0 Sebastian Brynkus (Paweł Obłoński, 34), 4:0 Igor Smal (Dominik Olszewski, 38), 4:1 Balint Horvath (Andor Peter, 39), 4:2 Kristof Papp (Balint Horvath (42),

Kary: Polska –49  minut (w tym kara meczu Jan Sołtys i 10 min. Dominik Paś); Węgry – 43 minuty (w tym kara meczu Marcell Revesz i 10 minut Hunor Csaszar).

Polska: Sebastian Lipiński – Olaf Bizacki, Szymon Bieniek, Kamil Wałęga, Jan Sołtys, Dominik Paś – Patryk Wysocki, Armen Khoperia, Sebastian Brynkus, Łukasz Kamiński, Paweł Zygmunt – Miłosz Noworyta, Klaudiusz Libik, Igor Smal, Damian tyczyński, Jakub Worwa oraz Szymon Mularczyk, Paweł Obłoński, Dominik Olszewski.

Trener: Piotr Sarnik

Węgry: David Mark Kovacs – Nandor Fejes, Florian Sandor, Andor Peter, Donat Peter, Balint Horvath – Roland Kiss, Mark Daniel Vas, Akos Mihaly, Kristof Papp, Zsolt Szalma – Mate Seregely, Gabor Bugar, Hunor Csaszar, Benedek Madacsi, Marcell Revesz – Bence Dezsi, Milan Horvath, Bruno Kreisz, Alex Kovacs, Natan Vertes.

Trener: Marton Vas