Hokeiści odwiedzili najmłodszych pacjentów Szpitala Miejskiego.

 


To była zespołowa akcja w której główne role odegrali kibice i zawodnicy. Najpierw bramka  Alexa Szczechury spowodowała prawdziwą inwazję maskotek na Stadionie Zimowym w Tychach, a następnie jego koledzy przekazali zabawki podopiecznym Szpitala Miejskiego.

– Kibice przychodzą na mecz z maskotkami i po pierwszej bramce strzelonej przez naszą drużynę rzucają nimi na taflę. Później możemy sprawić radość dzieciom- mówi Michał Kotlorz, kapitan GKS Tychy.

W specjalnych rolach wystąpili Michał Kotlorz, Michael Kolarz i prezes Tyski Sport S.A., Grzegorz Bednarski. Wyposażeni w świąteczne czapki i kilka elementów hokejowej garderoby odwiedzili kilkudziesięciu najmłodszych pacjentów Szpitala Miejskiego.

– Takie akcje są bardzo potrzebne, bo możemy pomóc dzieciom, szczególnie w okresie świątecznym. W szpitalu nie mają tyle zabawek, jak w domu czy przedszkolu. Teraz pluszaki będą umilały im pobyt w szpitalu– dodaje Michael Kolarz, zawodnik GKS Tychy.

Akcja Teddy Bear Toss odbyła się już po raz szósty. Do tej pory w Tychach zebrano prawie dwanaście tysięcy maskotek. W tym roku na taflę Stadionu Zimowego powędrowało ich 1885.

– Zawsze bardzo chętnie angażujemy się w akcje charytatywne i pomagamy najbardziej potrzebującym. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić podopiecznym Szpitala Miejskiego trochę radości i wywołać uśmiech na ich twarzach. Szczególne podziękowania należą się również naszym kibicom, dzięki którym maskotki mogły trafić do dzieci– zaznacza Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.Źródło : http://gkstychy.info/hokej/