Świąteczne dekoracje tyskich rond.

 


Świąteczne oświetlenie zmienia nasze miasto, nadając mu niepowtarzalny wygląd i tworząc wyjątkową atmosferę. Oprócz Wydziału Komunalnego, który głównie zajmuje się dekorowaniem tyskich ulic, placów i budynków, swój udział w przystrajaniu miasta ma także MZUiM. Chodzi o aranżację 14 rond.

Podobnie jak w minionych sezonach na większości rond przystrojone zostaną rosnące tam krzewy i drzewa. Głównie zastosowane zostanie białe oświetlenie ledowe w tonacji zimnej, choć w niektórych punktach miasta można będzie podziwiać kolorowe lampki – w ten sposób ozdobiona zostanie duża choinka rosnąca u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej.

Z kolei na rondzie Sublańskim (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żwakowskiej) zostanie zamontowana świetlna dekoracja z ledowych sznurów, które zostaną zamontowane na słupie trakcji i będą opadać w stronę skraju ronda, tworząc kształt przypominający choinkę. Na rondzie św. Jadwigi rozbłyśnie czterometrowa świetlna choinka, a dodatkowym akcentem mają być też dekoracyjne gwiazdki wbite w ziemię. Żywa choinka pojawi się natomiast na rondzie Olimpijskim, a rondo na Żwakowie (skrzyżowanie ulic Żorskiej, Legionów Polskich i Myśliwskiej) ozdobią świąteczne dekoracje montowane na latarniach.

W tym roku nie może zabraknąć jednego z najciekawszych akcentów, czyli efektownych kul świetlnych. Zostaną one rozwieszone nad rondem Paprocańskim i będzie ich dwadzieścia. Kule ozdobią także rondo Dworcowe. Z kolei na rondzie Harcerskim rozbłysną stelaże przypominające fontanny.

W tym sezonie świąteczne iluminacje zostaną uruchomione początkiem grudnia i będą zdobiły miasto do końca stycznia 2019 roku. MZUiM przeznaczył na ten cel około 150 tys. zł.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 47/574