1 885 maskotek na lodzie.

 


Różne są rodzaje cieszynek, ale celebracja bramek w ramach Teddy Bear Toss jest wyjątkowa. Podczas meczu GKS Tychy – GKS Jastrzębie na lodowisku wylądowało blisko dwa tysiące maskotek, które trafią do dzieci.

Teddy Bear Toss to przedświąteczna akcja na hokejowych lodowiskach wywodząca się z Kanady. Gdy gospodarze zdobędą pierwszą bramkę w meczu, to z trybun wyrzucane są maskotki przyniesione przez kibiców.

W niedzielę Teddy Bear Toss miał miejsce podczas meczu GKS Tychy – GKS Jastrzębie. Gdy Alex Szczechura trafił do bramki fani wyrzucili 1 885 maskotek. Trafią one do podopiecznych Fundacji Cicha Nadzieja, działającej przy tyskim Szpitalu Miejskim.

Była to szósta edycja Teddy Bear Toss w Tychach. W tym czasie łącznie zebrano prawie 12 tysięcy pluszaków. Najwięcej w 2014 roku, gdy na lodowisko rzucono 2 352 maskotek.

Co ciekawe, dzień po meczu GKS Tychy – GKS Jastrzębie ustanowiono nowy rekord świata Teddy Bear Toss. Fani drużyny występującej w Amerykańskiej Ligi Hokeja Hershey Bears zgromadzili 34 798 maskotek.Źródło : https://sportowefakty.wp.pl/