Podsumowanie działań p.k. „Trzeźwość”.

 


Tyscy policjanci przeprowadzili działania p.k. „Trzeźwość”. Mundurowi przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko 1000 kierujących. Jeden z nich popełnił przestępstwo kierując samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Kierowco pamiętaj: PIŁEŚ nie JEDŹ!!!

Tyscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „TRZEŹWOŚĆ”. Ich celem było przede wszystkim eliminowanie z drogi kierujących pod wpływem alkoholu. Podczas akcji policjanci skontrolowali blisko 1000 osób za kółkiem, wśród których znalazł się 41-letni mężczyzna, który „odważył się” prowadzić samochód ciężarowy w stanie nietrzeźwości. Wynik badania trzeźwości kierującego wyniósł ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowce grozi kara do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że podczas jazdy musimy się zmierzyć z wieloma czynnikami na drodze. Nie mamy wpływu na to czy inny kierowca bądź pieszy nie popełni błędu, z powodu którego dojdzie do zdarzenia. Ale mamy wpływ na własne zachowanie. Najważniejsza jest wyobraźnia, stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych kierujących oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach znajduje się samoobsługujące urządzenie do kontroli stanu trzeźwości. Sprawdź sam i bądź pewien, że możesz prowadzić i pamiętaj „PIŁEŚ nie JEDŹ!!!”