Oświetlenia wertykalne na dziesięciu najniebezpieczniejszych tyskich przejściach dla pieszych.

 


Około pół roku temu pisaliśmy o planie montażu tzw. oświetlenia wertykalnego na dziesięciu najniebezpieczniejszych tyskich przejściach dla pieszych. Ostatnie z nich właśnie zostały zamontowane – rozwiązanie funkcjonuje już w 14 miejscach na terenie Tychów.

Pierwsze cztery oświetlenia wertykalne na „zebrach” powstały w ub. roku na dwóch przejściach przez ul. Dmowskiego oraz po jednym na ul. Armii Krajowej i Sikorskiego. W ciągu ostatnich miesięcy doszły do nich przejścia przez ul. Oświęcimską, Katowicką, Sikorskiego, Żwakowską, Edukacji, Stoczniowców ’70, Wyszyńskiego i Mikołowską.

– Tego typu rozwiązania powodują, że osoby przechodzące lub oczekujące na przejście przez jezdnię, są doskonale widoczne. Osiąga się to dzięki instalacji lamp świecących pod kątem bezpośrednio na przejście i jego najbliższe otoczenie – tłumaczy Artur Kruczek, naczelnik Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta.

Koszt wykonania oświetlenia wertykalnego waha się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od miejsca montażu.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 44/571