Lodowiska w budowie.

 


W minionym tygodniu ruszyła budowa trzech lodowisk plenerowych, które jak co roku wzbogacą ofertę rekreacyjną miasta na okres zimowy.

Nie zmienia się dobrze już znana tyszanom lokalizacja tych popularnych obiektów. Tradycyjnie lodowiska udostępnione zostaną na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Paprocanach, przy ul. Brzozowej oraz na placu pod Żyrafą w parku przy ul. Edukacji.

– Prace przy pierwszych dwóch wymienionych obiektach idą zgodnie z planem, natomiast „pod Żyrafą” musieliśmy je chwilowo wstrzymać na czas uroczystości Święta Niepodległości – mówi Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Jak co roku chcemy gotowe lodowiska oddać mieszkańcom do użytkowania w okolicach dnia św. Mikołaja, czyli 6 grudnia, a najpóźniej w weekend tuż po tym święcie – dodaje. Warunkiem uruchomienia lodowisk w planowanym terminie jest oczywiście odpowiednio niska temperatura powietrza, która pozwoli na zamrożenie tafli. Obiekty będą służyć tyszanom do pierwszych ciepłych dni wiosny 2019 roku.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 44/571