Podsumowanie akcji „Znicz 2018” w Tychach.

 


Wczoraj o 6.00 zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2018”. W działaniach wzięło udział ponad 300 funkcjonariuszy ruchu drogowego, prewencji, służb kryminalnych oraz Straży Miejskiej. Podczas trwania akcji nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, a do kolizji policjanci wyjeżdżali 14 razy.

Akcja „Znicz 2018” rozpoczęła się 31 października 2018r. o godz. 6.00 i zakończyła wczoraj o 6.00 rano. Prowadzone działania miały na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, w ruchu pieszym i kołowym.

Podczas trwania akcji nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. W ciągu tych 6 dni policjanci wyjeżdżali 14 razy do kolizji drogowych. Ponadto mundurowi wyeliminowali łącznie z dalszej jazdy 4 nietrzeźwych kierujących i tych w stanie po użyciu alkoholu.

Wykorzystując spory ruch w rejonie cmentarzy, policjanci przeprowadzali rozmowy profilaktyczne. Mundurowi zwracali uwagę pieszym, że to właśnie oni jako najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Policjanci przypominali, że warto się wyposażyć w odblaski, niech się staną częścią naszej garderoby. Nośmy je zawsze po zmroku i nie tylko poza obszarem zabudowanym. Pamiętajmy, że ceną za nieodpowiedzialność może być nawet życie…


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/