Trwa plebiscyt na tytuł Absolwenta XXI wieku.

 


Do 30 listopada trwa głosowanie w plebiscycie na Absolwenta XXI wieku. O tytuł walczy ponad setka pretendentów – Justyna Kowalczyk, podróżnik Grzegorz Gawlik, Jacek Stachursky. Wśród kandydatów znaleźli się także tyszanie – Marek Grela i Artur Małek.

Pełną listę można znaleźć na stronie: https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista

Na swoje sukcesy pracowali latami. Liczne wyrzeczenia, nauka na własnych błędach i ciężka praca doprowadziły ich do punktu, gdzie właśnie się znajdują. Plebiscyt jest okazją do uhonorowania ich twórczości i działalności. To także czas, aby pokazać obecnym i przyszłym studentom, jak daleko można zajść, kiedy odpowiednio pokieruje się swoją ścieżką edukacyjną i zawodową. Promowanie szkolnictwa wyższego w regionie oraz upowszechnianie wybitnych osiągnięć absolwentów to nadrzędny cel tego konkursu, ale nie jedyny.

Możesz wziąć udział w głosowaniu, do czego serdecznie zachęcamy. Dzięki temu nie tylko pomożesz wyłonić najwybitniejszego Absolwenta XXI wieku, ale również pomożesz potrzebującym! Jak? Otóż organizator Plebiscytu za każdy oddany głos, przekaże Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej 1zł. Zebrane środki pomogą w codziennych działaniach fundacji, która każdego dnia niesie pomoc dzieciom i młodzieży będącym w potrzebie. Zostaną przeznaczone na organizację zajęć terapeutycznych i pomoc materialną dzieciom niepełnosprawnym oraz tym, których rodziny zagrożone są patologią. Kliknięcie nic Cię nie kosztuje, a może pomóc tym, których szanse na godne życie są nierówne już od najmłodszych lat.

Patronat nad wydarzeniem objęło wiele uczelni z województwa śląskiego, które podczas swojego funkcjonowania, niejednokrotnie były kuźnią talentów. To między innymi Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej czy Politechnika Śląska. Plebiscyt wspierany jest również przez instytucje oświatowe i lokalne media. Ty też możesz mieć swój udział w wydarzeniu – wystarczy, że oddasz głos na swojego faworyta!

Głosowanie trwa od 1 października do 30 listopada. Następnie odbędzie się procedura zliczania głosów, a lista Laureatów zostanie ogłoszona 10 grudnia. Po zakończeniu Plebiscytu, zostanie wydana publikacja książkowa, w której możliwe będzie prześledzenie losów ich niezwykłych karier. To nie tylko sukcesy, ale niejednokrotnie pasma trudności i porażek, z którymi przyszło im się zmierzyć. Mimo przeciwności losu pokonali je i dziś są autorytetami, które warto naśladować.


Źródło : http://umtychy.pl/