Andrzej Dziuba o wyborach w „Rozmowie Poranka” na antenie Radia eM [wideo]

 


 

Racjonalne obietnice i rozliczanie się z nich na koniec kadencji, to doskonała recepta na wygranie wyborów – podpowiada na antenie Radia eM Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Jak ocenił w „Rozmowie poranka” Radia eM Andrzej Dziuba, wyzwaniem dla samorządów w nowej kadencji mogą być ewentualne zaskakujące rozwiązania wprowadzane przez rządzących Polską – jako przykład podał reformę edukacji, z którą zresztą samorządy sobie dobrze poradziły. Prezydent Tychów opowiedział się przeciwko takim nowinkom, jak np. likwidacja straży miejskich.
W samych Tychach nie zanosi się na oficjalną koalicję w radzie miasta, bo – jak tłumaczył prezydent – także do tej pory nie zawierał na piśmie koalicji, ale zapraszał do współpracy wszystkich. Skład rady miasta w Tychach będzie następujący: KWW Andrzej Dziuba – 9 mandatów, PIS – 8, PO – 5, Inicjatywa Tyska – 1, Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną – 2.
Andrzej Dziuba wygrał wybory na prezydenta w I turze z wynikiem 75, 72 %, drugie miejsce zajęła Anita Skapczyk – 24,28 %.Źródło : https://www.radioem.pl/