Bieruń z certyfikatem „Samorządowy Lider Edukacji”.

 


Miasto Bieruń uhonorowane zostało wyróżnieniem nadzwyczajnym „PRIMUS” w VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i  Samorządów Województw „Samorządowy Lider Edukacji”! Ponadto Bieruń po raz siódmy z rzędu otrzymał certyfikat SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI.

13 października 2018 roku w Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się uroczystość nadania Certyfikatów „Samorządowy Lider Edukacji”. W Gali Finałowej Konkursu, współorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wzięło udział ponad 150 liderów samorządowych z całej Polski – prezydentów miast, burmistrzów, wójtów i starostów.

Certyfikaty i statuetki przyznane za osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem wręczyli prof. dr hab. Krzysztof Czekaj z Komisji Certyfikacyjnej oraz Grażyna Kaczmarczyk – Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Miasto Bieruń otrzymało dwa wyróżnienia:

Certyfikat SAMORZADOWY LIDER EDUKACJI nadawany jest  w oparciu o ocenę dokonaną przez Komisję Ekspertów, reprezentujących środowiska naukowe. Potwierdza, że nasze miasto prowadzi lokalną politykę oświatową w sposób efektywny, nowoczesny, skuteczny, w oparciu o najwyższe standardy jakościowe. Przypomnijmy, że certyfikat ten otrzymaliśmy już po raz siódmy z rzędu!

Wyróżnienie nadzwyczajne „PRIMUS” natomiast umiejscawia jednostki samorządu terytorialnego, którym je nadano w elitarnym gronie najbardziej innowacyjnych i skutecznych polskich samorządów w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą. Warto podkreślić, że Miasto Bieruń uhonorowane tym wyróżnieniem było już raz – w 2015 roku. W tym roku statuetkę PRIMUS otrzymało nam po raz drugi w historii!

W Programie, poza przyznaniem certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji”, 9 samorządów otrzymało dodatkowo certyfikat nadzwyczajny „Primus”.

„Primus” nadawany jest tym samorządom, które w danej edycji Programu uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych. W tym roku były to:

  • Gmina Dębno
  • Gmina Drezdenko
  • Gmina Kleszczewo
  • Gmina Lesznowola
  • Gmina Miejska Legionowo
  • Miasto Bieruń
  • Miasto Orzesze
  • Powiat Nowotarski
  • Powiat Słupecki


Źródło : http://www.bierun.pl/