1 LM : GKS Tychy – Rawlplug Sokół Łańcut 85:90

Tyszanie przegrywają w pierwszej kolejce z Sokołem Łańcut 85:90.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, chociaż to tyszanie przez cały czas prowadzili. Sokół jednak kontrolował wynik nie pozwalając odskoczyć gospodarzom na większy dystans punktowy. Z dobrej strony pokazał się tyskiej publiczności Maciej Maj  sprowadzony w tym sezonie do Tychów. Oba zespoły miały problem z ustawieniem celownika na linii rzutów trzypunktowych więc gra podkoszowych miała tu duże znaczenie. Z minimalną przewagą (46:43) schodzili tyszanie do szatni wiedząc, że o zwycięstwo nie będzie łatwo. Po przerwie gra GKS straciła na jakości i tempie. Liczne błędy w obronie i straty spowodowały, że liczba fauli na tablicy wyników błyskawicznie rosła. Skrzętnie wykorzystywał to Sokół wychodząc na prowadzenie po trzech kwartach. Wynik był nadal otwarty za sprawą Pawła Zmarlaka i Damiana Szymczaka. Jednak początek ostatniej odsłony postawił tyszan w trudnej sytuacji, gdzie przez trzy minuty piłka nie mogła znaleźć drogi do kosza. Przewaga gości wzrosła do dziesięciu punktów i wydawało się, że taki zespół jak Łańcut nie odda prowadzenia. W tym momencie sytuacja odwróciła się do góry nogami. Tyszanie ruszyli do szturmu i w ciągu kilku akcji wyszli na trzypunktowe prowadzenie co wprawiło w euforię tyską publiczność. Jednak szansa jaką dostał GKS szybko wymknęła się z rąk za sprawą kilku strat i fauli w ataku. Sokół skutecznie wykorzystywał rzuty osobiste co dało mu ostateczne zwycięstwo 85:90.
– popełniliśmy mnóstwo błędów, nie wszystko szło po naszej myśli więc nie mogliśmy złapać dobrego rytmu zarówno w ataku i obronie. Braki w podejmowaniu decyzji i niekonsekwentna gra w ataku, bez tempa, a co za tym idzie szwankowała skuteczność bez której, nie można wygrać meczu – podsumował krótko Filip Taisner. Teraz czeka tyszan kolejny ciężki mecz tym razem na wyjeździe z Polfarmexem Kutno.

GKS Tychy – Rawlplug Sokół Łańcut 85:90 (23:18, 23:25, 22:28, 17:19)
GKS Tychy – Maj 17 (1), Zmarlak 17 (1), Szymczak 16 (2), Wieloch 10 (1), Jankowski 8 (2), Hałas 6 (1), Taisner 6, Bogdanowicz 5 (1).
Rawlplug Sokół Łańcut – Zaguła 21 (3), Karolak 15 (3), Małgorzaciak 14, Klima 12, Sewioł 10, Pruefer 9, Kulikowski 7, Fiszer 2.