Bezpieczny przejazd w Tychach.

 


Tyscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz Polskimi Liniami Kolejowymi prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Ich celem jest kontrola w rejonie przejazdów oraz informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach jakie czyhają na przejazdach kolejowych.

Celem działań „Bezpieczny przejazd” jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa.

W czasie działań policjanci wraz z funkcjonariuszami SOK i Polskimi Liniami Kolejowymi apelowali do kierowców korzystających z przejazdów o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem „Stop”.

Apel kierowany był również do rowerzystów i pieszych, przypominając, iż nie należy poruszać się po torowisku jak również przechodzić przez tory gdy szlabany są już opuszczone, licząc na to, że „może uda się zdążyć” przed pociągiem.

PAMIĘTAJ!

W zderzeniu z pociągiem człowiek i samochód nie mają żadnych szans…zatem ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/