Warsztaty ceramiczne – Przyroda oczami ceramika.

 


Ceramika – łatwa w wykonaniu, choć czasochłonna. W dniach 22-23 września na terenie OW Paprocany odbędą się zajęcia artystyczne prowadzone przez magistra sztuki, Martęa Baron-Drozdek. Podczas zajęć skupimy się na ceramice o tematyce leśnej z możliwością samodzielnego rzeźbienia w glinie i dekorowania gotowych odlewów.

Podczas warsztatów można zaopatrzyć się również w małą pamiątkę ceramiczną i zabrać do domu wykonane tą techniką ręcznie robione przez prowadzącą zwierzątka leśne, drzewa czy liście. Dodatkową atrakcją zajęć artystycznych będzie malowanie buziek, dla uczestników przewidziano także. Zajęcia mają za cel zachęcić mieszkańców miasta Tychy i okolic do zainteresowania się tą formą sztuki i objęte są Patronatem MCK Tychy.

Cennik:

10 zł – dekorowanie odlewów glinianych farbami akrylowymi, brokatami, dżetami.
25 zł – lepienie jednej figurki ceramicznej do 250 gram. Dla zainteresowanych wypał w cenie i odbiór w uzgodnionym miejscu.
35 zł – ulepienie miseczki ceramicznej do 500 gram z motywem roślinnym. Dla zainteresowanych wypał w cenie i odbiór w uzgodnionym miejscu.

Odbiór wypalonych produktów do 2 tygodni w Tychach. Możliwość wyszkliwienia swoich wyrobów.
25 zł – możliwość wyszkliwienia ulepionej figurki do 250 gram w następnym terminie. Wypał w cenie i odbiór w uzgodnionym miejscu.
35 zł – szkliwienie miseczki ceramicznej do 500 gram z motywem roślinnym. Dla zainteresowanych wypał w cenie i odbiór w uzgodnionym miejscu.
10 zł – malowanie buziek.

W każdej cenie uczestnik ma zapewnione materiały, narzędzia, wypały i opiekę instruktora – mgr sztuki Marta Baron-Drozdek

Szczegóły i kontakt: Marta Baron-Drozdek, tel. 727 579 192.

W razie deszczowej pogody, zajęcia nie odbędą się.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/