Dzień Bezpieczeństwa 2018.

 


Dla bezpieczeństwa i OREW – już 8 września ozapraszamy na Dzień Bezpieczeństwa na parking przy Gemini Park Tychy, gdzie odbędzie się coroczne wydarzenie poświęcone kwestiom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To także prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji, dla których Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Radna Miasta Tychy Lidia Gajdas.

Tegoroczny Dzień Bezpieczeństwa proponuje: pokazy służb straży pożarnej, policji i ratownictwa techniczno-drogowego, na przybyłych już od 14.00 czekać będą także: zwariowane rowery, energorower, segwaye, torqway, a dla miłośników stylizowanych zdjęć – fotobudka. Na wszystkich tych, którzy liczą jednak na nieco większe emocje, organizatorzy proponują symulator dachowania, detonację airbag czy symulator jazdy motocyklem na jednym kole oraz prawdziwą gratkę, wymagającą niezwykłej precyzji i nie lada odwagi – mobilny tor off road.

„Dzień Bezpieczeństwa ma na celu edukację przez dobrą zabawę –oprócz licznych pokazów przewidziano Konkurs z nagrodami, w którym uczestnicy będą zbierać pieczątki, ale i będą mogli wykazać się kreatywnością” – zachęca Lidia Gajdas, jeden z Organizatorów wydarzenia.

Dzień Bezpieczeństwa odbywa się w tym roku na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, prowadzonego przez tyskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI).