Omar Monterde podpisał kontrakt z GKS Tychy.

 


Pochodzący z Hiszpanii Omar Monterde podpisał wczoraj kontrakt z GKS Tychy. 29-letni skrzydłowy do tyskiego zespołu trafia jako wolny zawodnik, a jego umowa z Trójkolorowymi będzie obowiązywać do 30 czerwca 2019 roku.

Urodzony 24 marca 1989 roku zawodnik jest wychowankiem Levante UD, a w klubach ze swojego kraju występował do końca sezonu 2014/15. Wówczas trafił do drugoligowej wówczas Legionovii Legionowo, w której w osiemnastu spotkaniach strzelił sześć bramek. W przerwie zimowej podpisał umowę z pierwszoligową Bytovią Bytów, gdzie w trakcie półtorarocznej gry rozegrał 31 meczów i zdobył dwa gole.

– Zaprosiliśmy dwóch zawodników z Hiszpanii na kilkudniowe testy, bo chcieliśmy dokładnie się im przyjrzeć. Po konsultacji ze sztabem trenerskim podjęliśmy decyzję o zakontraktowaniu Omara – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Miniony sezon spędził w hiszpańskim Linares Deportivo i drużynie Lincoln Red Imps FC. W tym zespole zdobył cztery bramki w 13 spotkaniach, czym walnie przyczynił się do zdobycia przez Lincoln mistrzostwa Gibraltaru.

– Zależało nam nad wzmocnieniem konkurencji w sektorze ofensywnym. Nasz nowy zawodnik może zagrać zarówno jako skrzydłowy, jak i typowa „10”. Jego dodatkowym atutem jest dobrze ułożona lewa noga. Nie obawiamy się problemów z aklimatyzacją, bo przez blisko półtora roku miał okazję grać w Polsce – dodaje sternik tyskiego klubu.

Omar Monterde będzie występował w trójkolorowej koszulce z numerem 23.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/