Damian Nieśmiałowski i Piotr Giel wypożyczeni.

 


Damian Nieśmiałowski ponownie został wypożyczony do Gabarni Kraków. 21-letni zawodnik w beniaminku Fortuna 1 Ligi będzie występował do końca czerwca 2019 roku, z opcją powrotu do tyskiego klubu po rundzie jesiennej.

„Nieśmiał”, który jest wychowankiem tyskich klubów, do GKS powrócił z wypożyczenia przed rozpoczęciem rundy wiosennej minionych rozgrywek właśnie z krakowskiej drużyny. Wówczas w trakcie półtorarocznej gry w Garbarni wystąpił w 41 meczach III i II ligi, w których strzelił jednego gola.

W styczniu powrócił do Tychów, parafując nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2020 roku. Kontuzja odniesiona w pierwszym meczu z Chrobrym Głogów wykluczyła go jednak z gry do końca sezonu


Urodzony w Tarnowskich Górach piłkarz w czerwcu bieżącego roku podpisał roczny kontrakt z Trójkolorowymi. W trwającym sezonie Fortuna 1 Ligi w trzech spotkaniach rozegrał raptem 60 minut. W związku z tym – po konsultacji z władzami klubu, sztabem szkoleniowym i samym zawodnikiem – Giel co najmniej rundę jesienną obecnych rozgrywek spędzi na wypożyczeniu w chorzowskim zespole.

Kolejnym zawodnikiem, który opuszcza tyski zespół jest Piotr Giel. Niespełna 29-letni napastnik został wypożyczony z GKS do drugoligowego Ruchu Chorzów, a w umowie między klubami znalazł się zapis umożliwiający powrót zawodnika do Tychów po rundzie jesiennej.

– Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla obu stron będzie opcja wypożyczenia. Chcemy, żeby Piotrek zbierał jak najwięcej minut, bo cały czas na niego liczymy. Będziemy go dokładnie obserwować i jeśli będzie wyróżniającym się zawodnikiem, na pewno bardzo szybko wróci do Tychów – mówi Krzysztof Bizacki, Dyrektor Sportowy Tyski Sport S.A.


Źródło : GKS Tychy