Rock na Plaży Paprocany 2018.

 


Przed nami jubileuszowa, piąta edycja „Rocka na Plaży Paprocany”. Festiwal na dobre zadomowił się na wschodnim nabrzeżu jeziora, gdzie i tym razem, na Dzikiej Plaży Paprocany, rozbrzmiewać będą mocne, rockowe dźwięki.

Usłyszymy legendy rocka: zagrają dla nas Dżem i Cree, a także TSA z nowym wokalistą, znanym z programu „The Voice of Poland”, Damianem Michalskim. Miłośnicy mocnych brzmień nie zawiodą się ilością gitar i fuzjami występujących na scenie, jak ma to miejsce w kluczowych momentach Rocka na Plaży, który kolejny raz przyciąga fanów rocka i bluesa z całego kraju.

Rock na Plaży Paprocany 2018 będzie też okazją dla młodych kapel, które biorąc udział w Przeglądzie Konkursowym mają szansę wystąpić na jednej scenie z legendarnymi grupami oraz skonfrontować się z artystami o wieloletnim doświadczeniu oraz zdobyć nagrodę finansową. Dziś już wiemy, że Eliminacje do głównego konkursu kapel wygrały zespoły Audioties i Vermis, wytypowane przez jury złożone z przedstawicieli zespołów Cree i Dżem oraz Piotra Barona z radiowej Trójki. Do grona konkursowiczów dołączyła także tyska Paganda, będąc laureatem Tyskich Eliminacji do Rocka na Plaży, które odbyły się podczas Niedzieli Rockowej 5 sierpnia na Placu Baczyńskiego.

Już 1 września Dziką Plażę Paprocany wypełni dobra muzyka, pozytywni ludzie i… wianki, które ponownie wyplotą dla nas fantastyczni wolontariusze z Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo

Poczujmy tę wyjątkową rockową atmosferę, a woda niech niesie najlepsze riffy!

Sponsor główny: FCA Poland

Sponsor: TYSKIE, MASTER

Partner: Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo

Patronat medialny: Antyradio, KinoPlay, kultura.tychy.pl