Dzielnicowi kontrolują targowiska.

 


Złodzieje i przestępcy nie mają wakacji, dlatego tyscy dzielnicowi, w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, kontrolują rejony miejskich targowisk, celem ograniczenia zjawiska kradzieży kieszonkowych oraz handlu nielegalnymi towarami. Policjanci w ramach działań profilaktycznych instruują kupujących jak ustrzec się przed kradzieżą.

Wakacje w pełni, czas relaksu i odpoczynku, niestety jednak złodzieje wykorzystują ten czas. Zakupy lub beztroski wypoczynek może sprawić, że przez własną nieuwagę możemy paść ofiarą złodzieja. Policjanci nie mogą być wszędzie, dlatego bardzo istotna jest nasza czujność oraz szybka reakcja w myśl kampanii „Nie reagujesz- akceptujesz”, w przypadku jeśli do przestępstwa już doszło. Dbając o poprawę bezpieczeństwa dzielnicowi tyskiej komendy, realizując program „Dzielnicowy bliżej nas”, prowadzą kontrole w rejonie targowisk miejskich. Policjanci informują tyszan jak postępować, by uchronić się przed przykrymi skutkami przestępstw, z jakimi mogą mieć styczność na zatłoczonych targowiskach. Amatorzy cudzej własności działają niezależnie od pory roku, wykorzystując szczególnie czas, w którym ich potencjalne ofiary zaabsorbowane są zakupami.

Kieszonkowcy wybierają nierzadko na miejsca swoich „łowów” właśnie zatłoczone targowiska, bazary czy centra handlowe. Często niestety nie zwracamy uwagi, kto stoi obok, co dla kieszonkowca stanowi idealną okazje, aby nas okraść. Sprzymierzeńcem przestępcy jest tłok oraz pośpiech i brak czujności przemieszczających się ludzi. Kradną szybko i po cichu. Niejednokrotnie obserwują swoją ofiarę, oczekując na dogodny moment. Przestępcy działają w zorganizowanych grupach. Kiedy jeden odwraca uwagę, drugi przecina żyletką torebkę, a trzeci wyciąga z niej portfel. Często osoby poszkodowane dopiero po pewnym czasie orientują się, że zostały okradzione. Obecność dzielnicowych ma przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na miejskich targowiskach oraz skutecznie zapobiegać okradaniu kupujących oraz handlu nielegalnymi towarami.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/