Zlot food tracków w Tychach.

 


Przed mieszkańcami Tych, którzy cenią sobie kulinarne podróże pojawia się szansa odwiedzenia w ciągu jednego zaledwie weekendu, co najmniej czterech kontynentów. Przy Gemini Park Tychy odbędzie się zlot food tracków, które zaoferują szeroki wachlarz przysmaków z różnych stron świata.

3, 4 i 5 sierpnia (piątek, sobota, niedziela) Gemini Park Tychy stanie się kulinarnym centrum miasta! Odbędzie się tam niecodzienny piknik, którego główną atrakcją będzie ponad 10 food trucków – aut przystosowanych  do przygotowywania i wydawania posiłków. Start imprezy w piątek  o godzinie 10.00, zakończenie w niedzielę o 20.00.

Każdy z samochodów serwuje oryginalne potrawy: od tradycyjnych, slowfoodowych burgerów, poprzez oryginalne meksykańskie potrawy, aż po smażone batony i lody molekularne! Oferta zaspokoi najwybredniejsze gusta miłośników jedzenia.

Strefę foof tracków organizuje organizacja „Futraki”, która współpracuje z prawdziwymi pasjonatami kulinariów – miłośnikami poszczególnych regionów świata.

Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów. Na ich bazie powstają przepyszne: przystawki, dania główne oraz desery i kawa.

LINK DO WYDARZENIA

LISTA FOOD TRUCKÓW:

Le mini lemoniada – lemoniada molekularna!
Burger Byku – amerykańskie burgery!
Tupożryj – Slow BBQ Truck – pulled porki!
Fabryka Frytek – fries & fingerfood – frytki i nie tylko!
Budafest Langosz – węgierskie langosze!
Bąbelkowe Love – bubble waffles!
Cafe Rolka- Lodorolki – lody tajskie!
? Dim Sum Truck – pierożki na parze!
Mr.TexMex Fire&Spice – burrito i quesadilla!
PoWieprzeni – ekstra wrapy!
Farsz Food- BAO – bułeczki na parze z farszem!
? Kawał Bagiety – pyszne zapiekanki!