Budżet obywatelski dla województwa śląskiego.

 


Zapraszamy na spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego dla województwa śląskiego, które odbędzie się 6 sierpnia br. o godzinie 17 w Centrum Integracji Społecznej fundacji Internationaler Bund Polska przy ul. Edukacji 11a.

Spotkanie jest formą konsultacji społecznych, podczas których będziemy dyskutować i poddawać analizie wstępną propozycję mechanizmu BO dla naszego województwa. Wdrożenie wojewódzkiego budżetu obywatelskiego planowane – jako pilotażowy projekt – w przyszłym roku. Mechanizm ten jest obecnie wypracowywany na warsztatach z reprezentantami różnych środowisk województwa (m.in. młodzież, seniorzy, ngo). Do dyskusji zapraszamy przedstawicieli społeczności lokalnych – zarówno tych którzy słyszeli o budżecie obywatelskim, jak i tych którzy nie korzystali wcześniej z tego narzędzia.

Spotkanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach zadania publicznego „Decydujmy razem! Budżet obywatelski województwa śląskiego”, realizowanego przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych (www.cris.org.pl) oraz Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych (www.fil.org.pl).

Kontakt: Małgorzata Krakowiak, Stowarzyszenie FIL, tel. 664 222 044, e-mail: m.krakowiak@fil.org.pl


Źródło : http://umtychy.pl/