Dbają o bezpieczeństwo nad wodą.

 


W Tychach, na akwenie „Paprocany”, uruchomione jest Sezonowe Ogniwo Policji Wodnej. Mundurowi, wspierani przez strażników miejskich, czuwają nad bezpieczeństwem odpoczywających tam osób. Funkcjonariusze przekazują cenne informacje dot. bezpiecznego spędzania czasu nad wodą zgodnie z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Ale woda, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. W okresie letnim zwiększa się m.in. zagrożenie utonięciami osób korzystających z kąpieli, a policja, jako jedna z instytucji realizujących zadania na wodach, podejmuje działania w celu ograniczenia liczby utonięć oraz maksymalnego zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

Policjanci z Sezonowego Ogniwa Policji Wodnej czuwają nad osobami wypoczywającymi na akwenie „Paprocany” w Tychach. Dla zapewnienia spokoju i porządku na terenie ośrodka policjanci, wraz ze strażnikami miejskimi współpracują min. z WOPR-em, członkami PZW, a także z funkcjonariuszami Straży Leśnej i Straży Rybackiej.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/