Powstaje miasto – warsztaty architektoniczne w Muzeum Miejskim.

 


Muzeum Miejskie, ul. Katowicka 9 – 26 lipca 2018 r., godz. 11.00

Dzieci w wieku od 8 do 14 lat zapraszamy do Dawnej Młótowni (ul. Katowicka 9) na warsztaty architektoniczne z udziałem gościa specjalnego.

Obejrzymy wystawę „Archiwum nowych miast. Tychy i Nowa Huta”, dowiemy się więcej na temat autorów zdjęć oraz samych miast – „bohaterów” fotografii, poznamy także, jakie idee przyświecały projektantom i urbanistom przy rozbudowie Tychów. Nasz gość specjalny – Aleksander Krajewski – opowie o tym, jakie cele stawiać sobie powinien urbanista oraz czym charakteryzować się powinno modelowe miasto. Po części teoretycznej wcielimy się w rolę projektantów i pod okiem gościa stworzymy własne makiety wymarzonych miast.

Aleksander Krajewski – architekt, współzałożyciel i członek Rady Programowej Fundacji Napraw Sobie Miasto, członek Zarządu katowickiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Właściciel Pracowni Projektowej BLOMM, autor bloga o tej samej nazwie. Od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz poprawy jakości życia w miastach związane z rewitalizacją, partycypacją i zrównoważonym transportem.

Prowadzenie: Aleksander Krajewski, Anna Kura
Czas trwania: około 2 h

Wstęp wolny
Rezerwacja: Anna Kura, Dział Edukacji i Promocji – tel. 32 327 18 21; e – mail: a.kura@muzeum.tychy.pl


Źródło : http://muzeum.tychy.pl/