PHL : terminarz rozgrywek 2018/19.

 


Zakończył się już proces licencyjny w Polskiej Hokej Lidze i ogłoszono pełny terminarz rozgrywek na sezon 2018/19. Nowością jest wprowadzenie do rozgrywek drużyny pod nazwą Kadra PZHL, czyli nieformalnej reprezentacji Polski seniorów.

11 drużyn Polskiej Hokej Ligi rozegrają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem „każdy z każdym” oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie po 42 mecze). Punkty zdobyte w meczach z Kadrą PZHL będą zaliczane do ogólnej liczby punktów zdobytych przez poszczególne zespoły.

Kadra PZHL rozrywać będzie wszystkie spotkania „na wyjeździe”. W Kadrze PZHL będą występować, po uzgodnieniach z klubami macierzystymi, zawodnicy szerokiej Kadry Narodowej Seniorów powołani przez trenerów Kadry Narodowej. Mecze Kadry PZHL odbędą się poza terminami rozgrywek dla pozostałych drużyn PHL.

Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 7,8,9,10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-Off w systemie: 7 miejsce – 10 miejsce, 8 miejsce – 9 miejsce do dwóch zwycięstw. Wygrani tej fazy przystąpią do play-off, zwycięzca wyżej sklasyfikowany po rundzie zasadniczej z pozycji 7, zwycięzca niżej sklasyfikowany z pozycji 8, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL.

Zatwierdzono też limity obcokrajowców obowiązujące w tej edycji rozgrywek. W każdej z drużyn może być zgłoszonych sześciu obcokrajowców, czyli zawodników nieposiadających obywatelstwa polskiego. Bramkarz, który nie posiada obywatelstwa jest zgłoszony jako dwóch obcokrajowców. W przypadku, gdy drużyna posiada kolejnego zawodnika bez obywatelstwa, przekraczającego limit, Klub zobligowany jest do uiszczenia opłaty.

Rozgrywki wystartują 4 września, dwa dni wcześniej odbędzie się mecz o Superpuchar Polski, w którym zmierzą się GKS Tychy (obrońcy mistrzowskiego tytułu) i Comarch Cracovia. Mistrza Polski poznamy najpóźniej 14 kwietnia przyszłego roku.

>> TERMINARZ ROZGRYWEK – KLIKNIJ TUTAJ <<<


Źródło : https://sport.onet.pl/