Piotr Ćwielong przejdzie operację.

 


Piotr Ćwielong to jeden z największych pechowców ostatnich miesięcy w drużynie GKS Tychy. 32-letni pomocnik w rundzie wiosennej minionych rozgrywek zmagał się z problemami zdrowotnymi i – po przepracowaniu większości okresu przygotowawczego do nadchodzącego sezonu – jego kłopoty niestety się nie skończyły.

W środę w klinice w Łodzi „Pepe” przeszedł szczegółowe badania, które dały jednoznaczną diagnozę – naderwanie ścięgna Achillesa w prawej nodze i obowiązek zabiegu.

– W przypadku Piotrka nie mogliśmy używać półśrodków na obozie przygotowawczym w Czechach. Zaaplikowaliśmy mu taką samą dawkę treningów, jak zawodnikom, którzy nie mieli tak długiej przerwy. Miało to na celu ostateczne określenie jego stanu zdrowia. Wcześniej pojawiały się u niego tylko stany zapalne, natomiast w trakcie zgrupowania doszło do naderwania ścięgna Achillesa – tłumaczył na przedsezonowej konferencji prasowej, trener GKS Tychy Ryszard Tarasiewicz.

W sobotę, czyli w dniu, w którym tyski zespół zainauguruje rozgrywki Fortuny 1 Ligi wyjazdowym spotkaniem z Odrą Opole, doświadczony zawodnik w łódzkiej klinice przejdzie operację. – Po niej czeka go przerwa na rehabilitację trwająca około 7-8 tygodni, po której –  mam nadzieję – zobaczymy „Pepsona” kipiącego na boisku – dodaje szkoleniowiec Trójkolorowych.

 


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/