Czy Wisła Kraków rozpocznie sezon na stadionie w Tychach ?

 


Kryzys w relacjach Wisły Kraków z miastem sprawia, że Biała Gwiazda najprawdopodobniej będzie musiała rozpocząć sezon na jednym ze stadionów na Śląsku. W grę wchodzą przede wszystkim Tychy. Wielu fanów nie wyobraża sobie jednak, by ich klub musiał grać poza Krakowem, mimo że stadion przy ulicy Reymonta spełnia wymogi. Dlatego uruchomiona została akcja, w ramach której kibice mogą nabywać plakaty-cegiełki w cenie stu złotych, co ma pozwolić wspomóc klub finansowo. Przypomnijmy, że Wisła musi wpłacić na konto miasta 3,9 milionów złotych aby gmina podjęła rozmowy na temat nowej umowy na wynajem stadionu.

Głosy na temat problemów Wisły dotarły do wielu jej byłych zawodników i pracowników. Kazimierz Kmiecik, Marek Kusto, Marek Motyka, Dariusz Marzec, Arkadiusz Głowacki, Radosław Sobolewski, Paweł Brożek, Maciej Stolarczyk, Bogdan Zająć i Marcin Kuźba napisali list otwarty do prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, w którym apelują o znalezienie rozwiązania, umożliwiającemu Wiśle dalszą grę przy Reymonta. Wyrazy wsparcia dla akcji przekazał na Twitterze Kiko Ramirez, były trener Wisły. Wiadomość do kibiców napisał też Marcelo Guedes, były obrońca Wisły, dziś grający w Olympique Lyon. Apeluje do kibiców, by kupowali karnety i w ten sposób wspierali klub. – Pamiętajcie, że jestem z wami w tej walce. Nie można zapominać, komu zawdzięcza się najwięcej – podkreślił.

Na piątek kibice Wisły planują manifestację przed Urzędem Miasta. Ma się ona odbyć pod hasłem „Wisła nigdy nie zginie” o godzinie 12.00 na placu Wszystkich Świętych w Krakowie. Wiślacka społeczność chce zorganizować „pospolite ruszenie”, które uchroni klub przed przeprowadzką.

Wiśle na rękę idzie też Polski Związek Piłki Nożnej, który wydłużył do początku przyszłego tygodnia termin, w którym Wisła musi przedstawić umowę na wynajem stadionu, by móc wystartować w ekstraklasie. To daje klubowi kilka dodatkowych dni na rozmowy, a przede wszystkim na znalezienie brakujących pieniędzy.


Źródło : https://www.przegladsportowy.pl/