Sebastian Steblecki w GKS-ie Tychy.

 


Sebastian Steblecki w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy GKS Tychy. 26-letni zawodnik podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2019 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy i jeszcze dzisiaj zamelduje się na obozie tyszan w Czechach.

Mogący występować zarówno jako środkowy pomocnik i skrzydłowy zawodnik, swoją piłkarską karierę rozpoczynał w krakowskimch klubach – Armaturze i Cracovii. W drużynie Pasów zadebiutował także w rozgrywkach ekstraklasy, w których dotychczas rozegrał 84 spotkania i zdobył siedem bramek.

Przez półtorej roku występował w holenderskim SC Cambuur-Leeuwarden. W Eredivisie rozegrał ogółem 13 meczów, w którym strzelił dwa gole. Przed rundą wiosenną sezonu 2015/16 wrócił do Polski, podpisując kontrakt z Górnikiem Zabrze, a następnie ponownie z Cracovią. Wiosnę minionych rozgrywek spędził na wypożyczeniu do pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice.

 Sebastian to zawodnik, który daje nam możliwości wyboru na kilku pozycjach. Może grać i w środkowej strefie boiska, i na boku pomocy. Liczymy, że swoją grą w Tychach nawiąże do występów w barwach Cracovii, które pozwoliły mu na transfer do Eredivisie. Wierzymy, że Sebastian swoją osobą doda sporo jakości naszej drużynie – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Steblecki do tyskiego klubu przenosi się jako wolny zawodnik, po tym jak z końcem czerwca wygasł jego kontrakt z Cracovią.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/