Mł. asp. Sławomir Wysocki laureatem konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

 


Jednym z laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” został mł. asp. Sławomir Wysocki – dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Tychach. To nie jedynie wyróżnienie dzielnicowego. Policjant zajął drugie miejsce w zeszłorocznym plebiscycie na najaktywniejszego dzielnicowego w Tychach.

Istotą ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Konkurs trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już 10 edycji konkursu, podczas których wyłoniono 50 laureatów zasługujących – w ocenie społeczeństwa – na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

11. edycja konkursu objęta została honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień laureatom tej edycji została wpisana w program centralnych obchodów Święta Policji.

Procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwała do 31 maja 2018 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu (5 osób) wybrała Kapituła, w skład której wchodzili pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbyło się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Jednym z laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” został mł. asp. Sławomir Wysocki – dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Tychach. To nie jedynie wyróżnienie dzielnicowego. Policjant zajął drugie miejsce w zeszłorocznymplebiscytu na najaktywniejszego dzielnicowego w Tychach. Mieszkańcy miasta mieli niepowtarzalną okazję do tego by oddać swój głos na najaktywniejszego dzielnicowego. Przez blisko 3 miesiące wybierali swoich faworytów, za pośrednictwem strony internetowej tyskiej komendy. mł. asp. Sławomir Wysocki uzyskał wówczas ponad 1,5 tysiąca głosów.

Pozostali laureaci tegorocznej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” to:

  • asp. Radosław Antoszczuk – dzielnicowy z Posterunku Policji w Dziadkowicach (Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach, woj. podlaskie),
  • sierż. szt. Artur Fraszka – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim (Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach, woj. łódzkie),
  • sierż. szt. Agnieszka Graca – dzielnicowy z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole (Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, woj. dolnośląskie),
  • mł. asp. Marta Hałas – dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Sosnowcu (Komenda Miejska Policji w Sosnowcu, woj. śląskie),

Serdecznie gratulujemy!

Przypominamy także, że kontakt dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki zapewnia aplikacja „Moja Komenda”


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/