Michał Jankowski związał się kontraktem z GKS Tychy na kolejne dwa sezony.

 


Popularny Jankes dołączył do tyskiej drużyny w trakcie sezonu wykorzystując okienko transferowe. Bardzo szybko zdobył sobie sympatię kibiców swoją walecznością i zaangażowaniem. Wielokrotnie wybierany był do grona najlepszej piątki kolejki. Nie dziwi fakt, że trener Tomasz Jagiełka zaproponował mu współpracę na kolejne lata i widzi go w roli lidera zespołu.
– bardzo mi zależało aby mieć takiego strzelca w drużynie, który daje również mnóstwo energii w defensywie. Liczę na to że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy w jego wykonaniu ponieważ będzie z nami od początku okresu przygotowawczego – powiedział trener Tomasz Jagiełka. Warto dodać, że Jankes był jednym z najlepszych strzelców zespołu co dało efekt  w postaci wyboru do piątki kolejki. Jankes przebywał średnio na parkiecie 30 minut co dało mu średnią 15,7 punktów na mecz. Zanotował również 4,5 zbiórek, 2,2 asyst i 1,2 bloki. 
– o podpisaniu kontraktu w Tychach zadecydowało kilka czynników. Po pierwsze trener, który bardzo jasno wyznaczył mi cel i rolę, którą mam pełnić. Po drugie świetnie zorganizowany klub, który jest bardzo stabilny i daje mi możliwość dalszego rozwoju i walki o najwyższe cele a trzecim i może najważniejszym czynnikiem, który mnie przekonał było moje poczucie niespełnionego zadania czyli brak medalu. To jest powód, dla którego zostałem tu ściągnięty i on nie został zrealizowany. Czuje duży niedosyt z tego powodu bo to właśnie mnie zabrakło w ostatnim meczu i ciąży mi to brzemię więc mam poczucie nie do końca wykonanego zadania. Dlatego postanowiłem, że ten klub i kibice na to zasługują. Mam nadzieje, że wraz z nowym zespołem uda nam się dokończyć to czego nie udało się w tym roku – powiedział po podpisaniu kontraktu Michał Jankowski. Życzymy spełnienia planów i kolejnych sukcesów z GKS Tychy.


Źródło : http://gkstychy.info/kosz/