Gemini Park Tychy otwiera nietypową letnią szkołę dla dzieci.

 


Wakacje wcale nie muszą oznaczać laby od nauki. Wręcz przeciwnie! W Gemini Park Tychy rusza nietypowa letnia szkoła, w której dzieci będą mogły m.in. bezpłatnie nauczyć się tańczyć jazz, hip-hop lub break dance albo wziąć udział w warsztatach chemicznych, fizycznych, biologicznych, składania origamiczy tworzenia oprogramowania.

Jak  przekonać dzieci do nauki w środku lata, po 10 miesiącach w szkole? Zamieniając nudne lekcje w czystą zabawę. Na taki pomysł wpadł Gemini Park Tychy i przez cały lipiec organizuje serię warsztatów dla najmłodszych, które łączą naukę z zabawą. Może w nich wziąć udział każdy, kto ma chwilę wolnego czasu lub spędza wakacje w mieście – zachęca organizator.

To nie będą zwykłe lekcje jak w szkole. Podczas organizowanych warsztatów będziemy się bawić nauką, odkrywać dziecięce talenty, rozwijać już odkryte, a także tworzyć np. las w słoiku. Biorąc w nich udział będzie można zobaczyć tę lepszą, ciekawą stronę nauki i rozwinąć swoją pasję. Będzie można również spędzić ciekawie czas w mieście, a przy okazji nauczyć się np. tańca lub składania origami przekonuje Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

Pomoże w tym seria lipcowych warsztatów, jakie organizuje Gemini Park. Podczas zajęć twórczych  w grupach najmłodsi będą mogli nauczyć się japońskiej sztuki składania origami, budowania papierowych modeli samolotów i tworzenia oprogramowania. Coś dla siebie znajdą także przyszli artyści. W Gemini Park organizowane będą warsztaty z rysunku, filcowania i tworzenia ekopudełek i mini ekosystemów, czyli układania… lasu w słoiku.

Będzie również okazja do tego, aby wziąć udział w eksperymentach i doświadczeniach fizycznych, chemicznych i biologicznych, organizowanych przez Uniwersytet Rozwoju. Dzięki tym ostatnim dzieci zobaczą m.in. najbardziej spektakularne, a zarazem bezpieczne reakcje chemiczne np. z suchym lodemi dowiedzą się także, jak powstaje prąd i światło. W programie wakacji pojawią się również zajęcia Edukido, na których wykorzystywane są klocki Lego.

To jednak nie koniec atrakcji na wakacje. Wspólnie ze Studiem Tańca TITO oraz Fabryką Formy będzie można nauczyć się najmodniejszych obecnie tańców m.in. jazz’u, hip-hopu i break dance. Zajęcia dla różnych grup wiekowych poprowadzą choreografowie znani z telewizyjnych programów tanecznych. W tygodniu galeria zaplanowała aż 24 odsłony lekcji tańca. O dobrą formę dzieci będą mogły natomiast zadbać w studiu fitness, gdzie organizowane dla nich będą zajęcia grupowe z gimnastyki.

Każdego tygodnia w galerii odbędą się aż 54warsztaty. Z tygodnia na tydzień zajęcia będą zmieniane – tak, aby uczestniczącym w nim dzieciom zapewnić różnorodność i niepowtarzalne atrakcje – zapewnia organizator. Poszczególne dni wypełnią warsztaty naukowe, taneczne, artystyczne i dla ciekawskich.Zajęciaodbywać będą się od poniedziałku do piątku w 1,5- lub 3-godzinnych blokach od godz. 9 do 16. Przed galerią będzie działała także strefa dla maluchów z dmuchanymi zamkami i zjeżdżalniami, darmową watą cukrową, kawiarnią oraz leżakami.

Przygotowane warsztaty to pomysł na to, jak aktywnie i kreatywniespędzić wakacje w mieście. Zajęcia, jakie przygotowaliśmy mają luźną formę i zmieniają się w każdym tygodniu. Więcej w nich zabawy niż nauki. Z jednej strony zachęcają one do ruchu i aktywności, z drugiej rozwijają twórcze myślenie. Jesteśmy przekonani, że dzieci, które wezmą w nich udział po wakacjach do szkoły wrócą z nowymi umiejętnościami i odkrytymi talentami. Zajęcia będą prowadzone dla różnych grup wiekowych, dzięki temu zadowolone będą zarówno najmłodsze dzieci jak i nastolatkowie.  – mówi Zawodzińska.

Ale nie tylko warsztaty wypełnią dzieciom lato w mieście. Także interaktywna wystawa „Połącz się!”, która do sierpnia jest prezentowana w Gemini Park. Dzięki niej galeria przekształciła się w centrum nauki, w którym można poznać sposoby komunikowania się ludzi na przestrzeni wieków. 11 interaktywnych stanowisk pokazuje m.in. jak działają satelity czy jak komunikujemy się przez ocean. Dzięki eksponatom można zobaczyć swój głos, a nawet spróbować porozumiewać się jak… wieloryby. Cała wystawa jest interaktywna, a za jej projekt odpowiadali specjaliści, którzy tworzyli wystawę m.in. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

To nie jest wystawa tylko do oglądania, a do zabawy. Każdy z eksponatów można dotknąć  i za jego pomocą wykonać swój własny eksperyment. Można np. nadać sygnał i śledzić jego wędrówkę, porozmawiać ze sobą przy pomocy wklęsłych luster  lub sztucznego satelity, a nawet zobaczyć jak przy pomocy bębna przed wiekami rozmawiali mieszkańcy Afryki, Azji i Oceanii. Zwiedzaniu wystawy towarzyszyć będą warsztaty ze sposobów komunikowania się – dodaje.

Wakacje w Gemini Park połączone z warsztatami potrwają do końca lipca. Wstęp na wszystkie zajęcia i wystawę jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie www.tychy.geminipark.pl