Sparing : ŁKS Łódź – GKS Tychy 3:1

W pierwszym meczu kontrolnym przed startem sezonu 2018/19 piłkarze GKS Tychy ulegli beniaminkowi pierwszoligowych rozgrywek, drużynie ŁKS Łódź 1:3 (1:1). Bramkę dla GKS zdobył Jakub Piątek.

Spotkanie rozgrywane z okazji 110-lecia łódzkiego klubu było pierwszym sprawdzianem podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza w letnim okresie przygotowawczym. W 31. minucie arbiter zdecydował się podyktować rzut karny za zagranie piłki ręką przez Marcina Biernata, a Konrada Jałochę uderzeniem z 11. metrów pokonał Maksymilian Rozwandowicz.

Odpowiedź tyszan była niemal natychmiastowa, bo już trzy minuty później rezultat był remisowy. Walkę o piłkę tuż przed polem karnym ŁKS wygrał starszy z braci Piątek i strzałem bez większego namysłu ulokował futbolówkę tuż przy prawym słupki bramki strzeżonej przez Michała Kołbę.

Po przerwie w tyskim zespole swoją szansę otrzymało spore grono młodych zawodników, jednak w tej części meczu bramki zdobywali już tylko podopieczni Kazimierza Moskala. Nieco ponad kwadrans po wznowieniu gry uderzenie z dystansu gracza ŁKS sparował przed siebie Marek Igaz, ale wobec dobitki Daniego Ramireza był już bez szans. W 67. minucie spotkania wynik ustalił Kamil Żylski, który skutecznym lobem pokonał słowackiego golkipera GKS.

Trójkolorowi kolejne sparingi rozegrają już w trakcie obozu, który rozpoczną w najbliższą środę w Valašské Meziříčí.

ŁKS Łódź – GKS Tychy 3:1 (1:1)
1:0 –
Maksymilian Rozwandowicz (31. rzut karny)
1:1 – Jakub Piątek (34.)
2:1 – Dani Ramirez (61.)
3:1 – Kamil Żylski (67.)

GKS Tychy: Konrad Jałocha (46. Marek Igaz) – Maciej Mańka (46. Mateusz Pańkowski), Marcin Biernat (46. Łukasz Bogusławski), Dawid Abramowicz (67. Maciej Mańka) – Mateusz Grzybek (46. Dominik Połap), Keon Daniel (46. Jan Biegański), Jakub Piątek (46. Kacper Piątek), Łukasz Grzeszczyk (46. Wojciech Szumilas), Edgar Bernhardt (46. Michał Staniucha), Cheikh Alan Diarra (59. Piotr Ćwielong) – Kamil Zapolnik (46. Piotr Giel).