Lepsza komunikacja trolejbusowa w Tychach.

 


Lepsza komunikacja trolejbusowa już wkrótce w Tychach. We wtorek, 26 czerwca podpisano umowę na tworzenie nowych linii i modernizację już używanych sieci trakcyjnych.

W ramach konsorcjum zobowiązaliśmy się do podziału prac pomiędzy spółką SESTO, a Elmax w ten sposób, że w zakresie spółki SESTO jest budowa podstacji trakcyjnej oraz systemu zdalnego sterowania, natomiast w zakresie spółki Elmax jest budowa linii kablowych, przebudowa sieci trakcyjnej i roboty ogólnobudowlane – mówi Piotr Sakowski, prezes zarządu SESTO sp. z o.o.

Największe zmiany czekają mieszkańców na ulicy Sikorskiego od ronda Zesłańców Sybiru do wiaduktu z DK1. Tu ma powstać około 2 km sieci trakcyjnej.

Pozwoli obsłużyć tę część Tychów komunikacyjnie, która do tej pory nie była skomunikowana przez trolejbusy. I dzięki temu mieszkańcy osiedla Z, osiedla Z1, czy też inni mieszkańcy, którzy będą chcieli dotrzeć do Parku Wodnego będą mogli za pół roku, za rok po zrealizowaniu inwestycji zrealizować swoje cele – mówi Marcin Rogala, prezes Tyskich Linii Trolejbusowych.

Realizacja umowy pozwoli m.in. na obsługę nowej linii G i renowację linii E. Wykonawca ma rok na wykonanie umowy, jej wartość to ponad 7 milionów złotych.


Źródło : https://tvs.pl/