Ryszard Tarasiewicz przedłużył kontrakt z GKS-em Tychy.

 


Ryszard Tarasiewicz w sezonie 2018/19 nadal będzie trenerem GKS Tychy. Kończący się 30 czerwca kontrakt 56-letniego szkoleniowca został dzisiaj przedłużony o kolejny rok.

Urodzony we Wrocławiu trener w tyskim klubie pojawił się w trakcie trwania obecnych rozgrywek. 10 października ubiegłego roku zastąpił na stanowisku pierwszego szkoleniowca GKS Jurija Szatałowa i pod jego wodzą zespół wyraźnie odmienił swoją sytuację w Nice 1 Lidze.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy zespołu w rundzie wiosennej, dlatego priorytetem było dla nas przedłużenie umowy z trenerem Tarasiewiczem. Przejmował drużynę w trudnym dla nas wszystkich momencie, a swoją filozofią i podejściem spowodował, że drużyna zrobiła ogromny postęp. Przede wszystkim jednak zaowocowało to pokaźnym dorobkiem punktowym, który zapewnił nam szybkie utrzymanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy i miano najlepszej drużyny wiosny – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

W tym roku tyszanie z piętnastu rozegranych spotkań wygrali aż jedenaście (!) i  z dorobkiem 55 punktów zajęli wysokie, czwarte miejsce w pierwszoligowych rozgrywkach.

W sztabie szkoleniowym trenera Tarasiewicza pozostaną asystenci – Waldemar Tęsiorowski i Tomasz Wolak (pozostanie również trenerem drugiej drużyny), a także trener bramkarzy Tomasz Rogala.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/