Leo Express z Tychów do Pragi / Krakowa od 20 lipca.

 


Leo Express oficjalnie podał termin pierwszego kursu kolejowego z Pragi do Krakowa przez Katowice. Pierwszy pociąg wyjedzie pod Wawel z czeskiej stolicy 20 lipca. Chętni na skorzystanie z usług czeskiego przewoźnika mogą już też kupić bilety na przejazd. 

– Piątek 20 lipca to historyczna chwila, nad którą długo pracowaliśmy! Polska i Czechy będą mieć znów nieco bliżej do siebie. Zachęcam wszystkich do wakacyjnych podróży naszymi pociągami. Nasz rozkład jest dopasowany na przykład pod weekendowe wyjazdy do Pragi lub do Ołomuńca – mówi Peter Koehler, prezes Leo Express.

Informowaliśmy już, że z Krakowa do Pragi pociąg będzie kursował w poniedziałki i soboty, natomiast w drugą stronę – z Pragi do Krakowa:w piątki i niedziele. Pociąg wyruszy z Krakowa Głównego o 05:04, z Katowic o 06:57 i do swojego celu w Pradze dotrze na 11:39. Zatrzyma się także w Skawinie, Zatorze, Oświęcimiu-Dworach, Mysłowicach, Tychach, Pszczynie i Zebrzydowicach.

Po czeskiej stronie obsłuży kilka ważnych węzłów i miast takich jak: Bogumin, Ostrawa, Ołomuniec i Pardubice. Czas jazdy z Krakowa do Pragi będzie wynosił 6 godzin 35 minut, a z Katowic do Pragi 4 godziny 42 minuty. To najszybsze dostępne połączenie lądowe na tej trasie. W drogę powrotną z Pragi pociąg wyruszy o 16:10. Przyjazd do Katowic został zaplanowany krótko po 21-ej, a do Krakowa dotrze o 23:19.

– Pociąg coraz częściej staje się świetną alternatywą dla samochodu. Chcemy oferować ceny przystępne dla każdej kieszeni. Jednak wiemy, że nie tylko cena się liczy. Na pokładzie pociągu o pasażerów dbają stewardzi, dostępne są gniazdka, Wi-fi oraz catering za rozsądne ceny. Po zakończeniu prac modernizacyjnych na torach na polskim odcinku trasy przewidujemy stopniowe zwiększanie częstotliwości kursów – podkreślił Peter Jančovič, dyrektor Leo Express Polska,

Leo Express właśnie uruchomił sprzedaż biletów na pociągi relacji Praga – Kraków –  Praga. W składach należących do czeskiego przewoźnika można korzystać aż z trzech klas – od najtańszej Economy, przez Business aż po najwyższą klasę, Premium. Bilety są aktualnie dostępne w sprzedaży na terminy od 20 lipca do 1 września. Ich ceny zaczynają się już od 19 złotych. Średnia cena biletu do klasy Economy z Krakowa do Pragi będzie oscylować w okolicach 60-80 złotych, z Katowic do Ołomuńca będzie to około 35-45 złotych.

Leo Express stosuje system znany z tanich linii lotniczych. Im wcześniej kupimy bilet, tym pojedziemy taniej. Kupna biletu można dokonać za pomocą strony internetowej lub w sieci partnerskich punktów stacjonarnych, na przykład w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu kolejowym w Katowicach.

Leo Express uruchamia w tej chwili pociągi już w 3 krajach Europy – w Czechach, na Słowacji i w Niemczech. Firma dysponuje również siatką skomunikowanych połączeń autokarowych, które funkcjonują także na terenie naszego kraju. Przewoźnik oczekuje jeszcze w najbliższych dniach wydania przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego zezwolenia, dopuszczającego tabor Leo Express na polskie tory.


Źródło : http://silesiainfotransport.pl/