Testy wydolnościowe piłkarzy GKS Tychy [wideo]

 


Prędkość, moc, pojemność płuc i poziom tkanki tłuszczowej. Organizmy piłkarzy GKS Tychy zostały dokładnie sprawdzone. Podobnie jak w przerwie zimowej zawodnicy wzięli udział w testach wydolnościowych. Na murawie Stadionu Miejskiego dokładnie zmierzono parametry podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza.

– Głównym celem jest jak największe zindywidualizowanie okresu przygotowawczego konkretnie pod każdego zawodnika. Na tych testach będziemy opierać się w trakcie najbliższych dni. Chcemy odpowiednio dopasować jednostki treningowe, ich ilość oraz dobrać właściwe obciążenia– mówi Tomasz Wolak, asystent trenera GKS Tychy.

Badania zostały podzielone na dwie części. Rano zawodnicy mieli sprawdzany poziom tkanki tłuszczowej, a następnie zostali podłączeni do specjalnej aparatury. Urządzenie przez kilka okrążeń wokół boiska monitorowało parametry pojemności płuc piłkarzy. Po południu „Trójkolorowi” również biegali. W trakcie testów wykonany został pomiar szybkości i mocy.

– Chcemy sprawdzić jak długo dany zawodnik jest w stanie biegać na maksymalnej prędkości i pod to będziemy dopasowywać odcinki biegowe dla nich– dodaje Tomasz Wolak. – Letni okres przygotowawczy jest bardzo krótki. Trwa on zaledwie kilka tygodni, a do rozegrania mamy 21 kolejek. Bardzo ważne jest, żeby trafić z formą już na pierwszą kolejkę i utrzymać ją do ostatniej. Nie jest to łatwe, dlatego robimy wszystko, żeby ograniczyć procent błędu do minimum– podkreśla asystent trenera GKS Tychy.