Piłkarze GKS Tychy rozpoczęli przygotowania do sezonu.

 


25 zawodników wzięło udział w pierwszym treningu GKS Tychy po dwutygodniowej przerwie urlopowej. Na zajęciach, które zainaugurowały przygotowania do nowego sezonu, pojawił się już nowy napastnik GKS, Piotr Giel, a także dwójka testowanych graczy.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pierwsze, wprowadzające zajęcia odbyli na bocznym boisku kompleksu przy ul. Andersa. W trakcie trwającej niespełna godzinę sesji treningowej tyszanie pobudzili organizmy po przerwie, wykonując kilkanaście ćwiczeń, m.in. z piłkami. W najbliższym dniach Trójkolorowi przejdą szereg badań medycznych, które pozwolą określić wiele parametrów każdego z zawodników i dobrać odpowiednie obciążenia treningowe.

Pierwszy mecz kontrolny tyscy piłkarze rozegrają w sobotę, 30 czerwca o godzinie 18:00 z ŁKS Łódź. Spotkanie sparingowe zostanie rozegrane na głównej płycie stadionu w Łodzi i będzie głównym punktem pikniku z okazji 110-lecia beniaminka Nice 1 Ligi.

Na wtorkowym treningu ćwiczyło 25 piłkarzy, wśród których byli powracający po okresie wypożyczenia do Legionovii Legionowo, Wojciech Szumilas, zawodnik najstarszej grupy młodzieżowej, Michał Staniucha oraz dwójka testowanych graczy – bramkarz i 21-letni pomocnik urodzony w Tychach, a występujący ostatnio w czwartoligowej Polonii Łaziska Górne, Patryk Widuch

Jedynym zawodnikiem, który pracował indywidualnie na siłowni był Nikolas Wróblewski, zmagający się z lekkim urazem kolana. W późniejszym czasie do treningów z pierwszym zespołem dołączą także kolejni zdolni juniorzy klubu. Z kolei z tyskiego zespołu definitywnie odchodzi Jakub Vojtuš. Wypożyczenie słowackiego napastnika z Miedzi Legnica wygasa z końcem czerwca i nie zostanie przedłużone. W najbliższym czasie wyjaśni się również przyszłość Pawła Kaczmarczyka.

Kadra GKS Tychy na pierwszym treningu w sezonie 2018/19:

Bramkarze: Marek Igaz, Konrad Jałocha, Adrian Odyjewski, Zawodnik testowany.

Obrońcy: Dawid Abramowicz, Marcin Biernat, Mateusz Grzybek, Maciej Mańka, Daniel Tanżyna, Łukasz Bogusławski, Szymon Bielusiak.

Pomocnicy: Edgar Bernhardt, Piotr Ćwielong, Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Damian Nieśmiałowski, Jakub Piątek, Kacper Piątek, Michał Staniucha, Wojciech Szumilas, Nikolas Wróblewski, Patryk Widuch.

Napastnicy: Piotr Giel, Michał Fidziukiewicz, Dawid Rogalski, Kamil Zapolnik.