GKS II Tychy – spadki i awanse w IV Haiz lidze.

 


Choć na ostateczny kształt ligi przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, bowiem wciąż trwają rozmowy między klubowymi działaczami a Śląskim Związkiem Piłki Nożnej w sprawie ewentualnej reformy rozgrywek, to poznaliśmy już spadkowiczów z trzeciej ligi grupy 3 oraz drużyny, które otrzymały promocję do IV ligi z sześciu klas okręgowych.

Rozgrywki trzecioligowców do samego końca trzymały w niepewności, a o uniknięcie ostatniego miejsca zagrożonego spadkiem walczyły aż cztery drużyny – Miedź II Legnica, Stilon Gorzów Wlkp., Pniówek Pawłowice Śl. oraz Górnik II Zabrze. Dla układu w niższych ligach miało to o tyle istotne znaczenie, gdyż każdy spadkowicz z danego regionu pociągał za sobą większą liczbę drużyn relegowanych z czwartego szczebla rozgrywek. Ostatecznie grono spadkowiczów stworzyły Polonia Głubczyce, Falubaz Zielona Góra, Unia Turza Śląska i Górnik II Zabrze.

Jeśli chodzi o beniaminków Haiz IV Ligi to w przyszłym sezonie zobaczymy:
– MRKS Czechowice Dziedzice z klasy bielskiej „AP-Sport”
– Zieloni Żarki z klasy częstochowskiej „Football Factory”
– LKS Unia Kosztowy z klasy katowickiej „Zina” gr. 1
– KS Slavia Ruda Śląska z klasy katowickiej „Zina” gr. 2
– KS Płomień Płomia z klasy katowickiej „Zina” gr. 3
– KS Unia Dąbrowa Górnicza z klasy katowickiej „Zina” gr. 4

Na szczególną uwagę zasługuje postawa MRKSu Czechowice i Dąbrowy Górniczej. Ci pierwsi pod wodzą dobrze znanego w Tychach – Piotra Mrozka – wygrali ligę w cuglach, wyprzedzając drugą drużynę w stawce o 19 punktów i na przestrzeni całego sezonu notując tylko jedną porażkę, legitymując się przy tym bilansem bramkowym 117:25. Natomiast zawodnicy z regionu Zagłębia prowadzeni przez Piotra Pierścionka, przez całą kampanię nie przegrali ani jednego meczu, wyprzedzając kolejną drużynę o 15 punktów i notując bilans bramkowy 126:27.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/