Piknik rodzinny OdWAŻ się.

 


Paprocany – 17 czerwca 2018 r. , godz. 10:00-16:00

OdWaż się i przyjdź na piknik. Dowiesz się, jak walczyć z nadmiarem kilogramów

Z najnowszego Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego wynika, że Polska jest już w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów Europy (po Irlandczykach, Brytyjczykach, Słowakach i Czechach).

Władze województwa śląskiego chcą skutecznie odpowiedzieć na problem otyłości. Wśród jej przyczyn wymienia się zwykle nieodpowiednią dietę oraz zbyt małą aktywność ruchową. – Stąd nasza kampania „OdWaż się”. Za cel stawiamy sobie przede wszystkich edukację. Podpowiemy, jak zdrowo i aktywnie żyć, by zapewniać organizmowi potrzebne paliwo do codziennych działań, jak zbilansować dietę, by dostarczała tego, co jest potrzebne – mówi Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego.

Zapraszamy na piknik rodzinny 17 czerwca na tyskich Paprocanach. Impreza potrwa od godz. 10 do 16. W programie m.in. konkursy sportowe z nagrodami, dmuchańce dla najmłodszych, pokazy sztuk walki, rowerowe miasteczko ruchu drogowego, konsultacje dietetyczne oraz rajd rowerowy dookoła Paprocan (start o godz. 11.30, a pół godziny wcześniej rozgrzewka z trenerem). Wstęp wolny, zapraszamy.

Wydarzenie sfinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.


Źródło : http://umtychy.pl/