Prokuratura Rejonowa w Tychach rozpoczyna sprawę przeciw antyszczepionkowcom.

 


Doktor Dawid Ciemięga, pediatra, który „zadarł” z antyszczepionkowcami i spotkał się za to z ich strony z falą hejtu, skierował sprawę do sądu przeciwko jednemu z nich. Po ocenie materiału dowodowego, Prokuratura Rejonowa w Tychach rozpoczyna sprawę.

Poinformował o tym za pośrednictwem Facebooka.

„Jerzy Zięba został obciążony zeznaniami, złożyłem obszerny materiał dowodowy wykazując oczernianie mnie, polskich Pediatrów i środowiska lekarskiego w Polsce przez tego człowieka. Złożyłem bardzo dokładny materiał pokazujący niebezpieczne działania tego człowieka oraz jego notoryczne obrażanie Nas lekarzy, studentów medycyny i całego środowiska” – napisał lekarz.

„Zeznaniami zostało obciążonych bardzo dużo innych osób, hejterów, antyszczepionkowców, aktywistów ruchu antyszczepionkowego, wiele z tych osób jak wiecie sam (ale też przy wsparciu wielu osób tak naprawdę) namierzyłem i ustaliłem, jest też część osób których mam niepełne dane albo bardzo szczątkowe – Wymiar Sprawiedliwości już po Was idzie – dodał.

„Mało tego. Te same osoby którymi zajmuje się właśnie Prokuratura – już są, a inne dopiero będą, pozywane również w trybie prywatnym przeze mnie i moich adwokatów przy wsparciu innych instytucji. Już od kilku tygodni podejmujemy konkretne działania – jest to droga postępowania karnego w sprawach z oskarżenia prywatnego. Pierwsze efekty i to bardzo konkretne są – mamy już kilka przyznań się do winy, ale o tym będę informować później” – opisuje Dawid Ciemięga.

Podziękował przy okazji Śląskiej Izbie Lekarskiej za wszelką pomoc, jak również innym Izbom Lekarskim za udzielone wsparcie, a także GIS i PZH, PR, wszystkim instytucjom i mediom, które również go wspierają w walce o dobre imię, wielu osobom, tysiącom Polaków za słowa otuchy, te osobiste i w wiadomościach.

„Jak Wszyscy widzicie – udało się. Teraz będziemy walczyć z hejtem, oszczerstwami , pseudonauką, naciąganiem pacjentów i szerzeniem nieprawdziwych informacji. A na tym skorzystają przede wszystkim mali i więksi pacjenci” – dodał.


Źródło : http://www.rynekaptek.pl/