UWAGA ! kolejne próby oszustw.

 


Wczoraj oszuści dwukrotnie usiłowali „złowić” ofiarę, która uwierzy w podstępny numer podszywania się za policjantów i członków rodziny. Przestępcy namierzyli seniorki w wieku 91 i 82 lat. Na szczęście oszuści nie zdołali pozbawić kobiet oszczędności ich życia. Przypominamy o zachowaniu czujności w sytuacjach, kiedy telefonicznie ktoś podaje się za mundurowych i żąda pieniędzy. Ostrzeżmy swoich rodziców, babcie i dziadków przed takimi sytuacjami zanim będzie za późno!

Wczoraj policjanci odnotowali dwa przypadki usiłowania oszustw metodą na tzw policjanta i członka rodziny. Ofiarą oszustów miały się stać dwie seniorki w wieku 91 i 82 lat. Tyszanki na szczęście nie przekazały pieniędzy obcym ludziom, a my przestrzegamy przed ich działalnością.

W każdym z zaistniałych wczoraj zdarzeń telefonowały kobiety. Najpierw podając się za członka rodziny przedstawiały wymyślone historie o spowodowaniu wypadku drogowego, później nakłaniały swoje ofiary do przekazania pieniędzy aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Jedna z kobiet przedstawiała się nawet jako policjantka. Rozmawiając z seniorką potwierdzała, że do wypadku doszło i prosiła o podanie danych osobowych celem weryfikacji z kim rozmawia. 91-letnia kobieta oświadczyła, że wszelkie upoważnienia do konta ma jej syn więc to on będzie sprawę załatwiał w jej imieniu. W tym momencie oszustka przerwała rozmowę i już nie oddzwoniła. Tyszanka miała przekazać 70tys. złotych, jednak jak widać syn seniorki przeszkodził w niecnym planie oszustki. Ta sytuacja doskonale obrazuje, że w chwili kiedy ktoś próbuje nam przedstawiać dziwne historie, na podstawie których mamy przekazać obcym cały swój majątek, warto zaangażować innych z rodziny i dopytać się co jest prawdą, poprosić o pomoc. Przede wszystkim w razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast powiadomić policjantów! Tylko dzięki szybkiej reakcji i czujności potencjalnych ofiar oszustów, policjanci będą mogli zatrzymać sprawców i przerwać przestępczy proceder. Z kolei od 82-letniej kobiety oszustka zażądała 150 tys. złotych. Kobieta po prostu powiedziała, że nie ma pieniędzy, po czym ta zakończyła rozmowę.

Warto ostrzec swoich rodziców, babcie i dziadków przed takimi sytuacjami zanim będzie za późno!

Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że nie jest to członek rodziny, czy prawdziwy funkcjonariusz tylko oszust lub w chwili, gdy telefonująca osoba postępuje w podany powyżej sposób PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/