II Tyska Senioriada.

 


9 czerwca na Placu Baczyńskiego będą królować Seniorzy! II Tyska Senioriada to jednak nie tylko święto dojrzałych tyszan, ale wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie. Atrakcji nie zabraknie – prócz programu artystycznego przewidziano wydarzenia dodatkowe, a wszystko to dzięki współpracy Tyskiej Rady Seniorów i Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Już w zeszłym roku tyscy seniorzy pokazali co znaczy radość życia, dlatego i w tym roku odbędzie się międzypokoleniowa Senioriada, jeszcze bogatsza w wydarzenia i jeszcze bardziej pokazująca feerię barw wieku dojrzałego we wszystkich jego aspektach. Senior z seniorem czy senior z juniorem – każdy znajdzie coś dla siebie, a reprezentacje lokalnych środowisk senioralnych pokażą, jak wiele aktywności czeka na mieszkańców Tychów z bogatym doświadczeniem życiowym.

Raisa Misztela, tyscy artyści wykonujący znane i lubiane piosenki Marka Grechuty i Wojciecha Młynarskiego, pokazy artystyczne i gimnastyczne, wspólne śpiewanie to tylko część zaplanowanych atrakcji. Czeka także szereg wydarzeń dodatkowych: konkursy i animacje dla dzieci, porady i konsultacje kosmetyczne, rehabilitacyjne, dotyczące zdrowego żywienia czy ekologii. Seniorów odwiedzą przedstawiciele Straży Miejskiej z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa w przestrzeni, będzie coś dla ciała i ducha: o smakowity poczęstunek zadba Koło Gospodyń Wiejskich z Urbanowic, a przybyli będą mogli podziwiać wystawę malarstwa i szkła artystycznego Andrzeja Czerwińskiego. Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z działaniami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Tyskiej Rady Seniorów i Klubu Seniora „Platyna”, promowana będzie także idea „Kopert Życia”.

 

Program II Tyskiego Święta Seniorów – Senioriady:

15.00 – 15.50

UROCZYSTE OTWARCIE:

POWITANIE I ODŚPIEWANIE HYMNU SENIORA

WYSTĘP WOKALNY POLSKIEGO ZWIĄZKU NIEWIDOMYCH

WYSTĘP ZESPOŁU LUDOWEGO Z URBANOWIC

 

15.50 – 19.00

PROGRAM ARTYSTYCZNO-GIMNASTYCZNY:

15.50 – 16.40
WSPÓLNE ODŚPIEWANIE HYMNU UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

WYSTĘP ZESPOŁU WOKALNO-MUZYCZNEGO „PASJONATKI”

POKAZ PROFESJONALNEJ ROZGRZEWKI PRZED NORDIC WALKING

POKAZ GIMNASTYCZNY (SEKCJA GIMNASTYCZNA POD KIER. AGNIESZKI MATYJAS)

WYSTĘP RAISY MISZTELA

16.45-17.00

ZUMBA – POKAZ TANECZNY GRUPY „REVITAL”

17.00-17.50

POKAZ SENIORÓW (IB POLSKA): GRUPA TANECZNA, ARTYSTYCZNA, MUZYCZNA

18.00-18.20

POKAZ TAŃCA KLASYCZNEGO (KLUB OSIEDLOWY „MAGDALENA” PRZY TSM OSKARD)

18.20-19.00

MONOLOG STEFANII DYDUCH

WSPÓLNE ŚPIEWANIE Z GRUPĄ „GWIAZDECZKI W KAPELUSZACH”

WYSTĘP MICHAŁA BIELSKIEGO

19.00 – 21.00

„JESZCZE W ZIELONE GRAMY”
KONCERT PIOSENEK WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO I MARKA GRECHUTY W WYKONANIU KLAUDII WALENCIK, EWY BUCZKOWSKIEJ I PAWŁA DRZEWIECKIEGO

21.00 – 21.30

WSPÓLNA ZABAWA NA PLACU BACZYŃSKIEGO

21.30 UROCZYSTE ZAMKNIĘCIE SENIORIADY