Trwa długi weekend na drogach.

 


Wiele osób rozpoczęło już długi weekend. Na drogach pojawiło się więcej policjantów, którzy sprawdzają, stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

Od środy do niedzieli policjanci będą prowadzić działania związane z przedłużonym weekendem, w związku z tym, że wiele osób wykorzysta po bożym ciele dzień wolny od pracy. Nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Już od środy na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.  Bądźmy ostrożni zwłaszcza w boże ciało – w tym dniu wierni będą uczestniczyć w procesjach, najczęściej poruszając się po drogach publicznych.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/