Taneczna rozgrzewka przed wakacjami.

 


Muzeum Miejskie – 27 maja 2018 r., godz. 15:00

Czas na taneczną majówkę!

27 maja Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na piąte już wydarzenie z cyklu „Niedzielne spotkania z kawą i poleczką”.

Taneczna rozgrzewka przed wakacjami rozpocznie się o godz. 15.00 w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Wojska Polskiego 10. Potrwa do godz. 17.00.

Jeszcze przed nadejściem lata warto potrenować taneczne kroki i rozgrzać struny głosowe, zwłaszcza, że już w czerwcu na osiedlu A szykuje się plenerowa potańcówka na rozpoczęcie wakacji.

W czasie majowego spotkania poznamy tańce i zabawy ludowe ze Śląska i innych części kraju. Posłuchamy o śląskim muzykowaniu i podzielimy się wspomnieniami.
W przerwie na wytrwałych czekać będą kawa i kołocz.

Gospodarzem spotkań jest Kapela Fedaków. To muzycy zafascynowani światem wiejskiej muzyki i energetycznego tańca ludowego, grający zarówno tańce śląskie, jak i te z różnych regionów Polski, a także muzykę mniejszości etnicznych. Na ich instrumentarium składają się między innymi bębenek, baraban, akordeon, cymbały, trąbka i skrzypce.

Zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku.

Warto zaopatrzyć się w wygodny strój i buty na płaskim obcasie.

Wstęp jest wolny. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc.

Niedzielne spotkania z kawą i poleczką to propozycja warsztatów tanecznych w ramach cyklu Muzeum Miejskiego w Tychach Kultowe Osiedle A oraz Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy.


Źródło : http://umtychy.pl/