Sportowa XI Tyska Noc Muzealna.

 


Tyska Galeria Sportu przygotowała kilka propozycji dla fanów sportu w ramach XI Tyskiej Nocy Muzealnej, która odbędzie się 19-tego maja.
 
Godz. 17.00 – 23.00 Noc z hokejowymi trofeami
Zakończony niedawno sezon hokejowy należał do Tychów. W Tyskiej Galerii Sportu znowu odżyją emocje związane z sukcesami drużyn z naszego miasta. Tylko w TGS będzie można podziwiać z bliska najważniejsze trofea tyskiego hokeja:
– Puchar dla GKS-u Tychy za mistrzostwo Polski w sezonie 2017/18
– Puchar Polski zdobyty przez GKS Tychy w 2017 roku
– Puchar dla Atomówek GKS-u Tychy za trzecie miejsce w mistrzostwach Polski kobiet w sezonie 2017/18
– Puchar dla MOSM- Tychy za trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w 2018 roku
O godz. 17 gościem specjalnym będzie hokeista Filip Komorski, który przekaże do zbiorów galerii kij, którym strzelił zwycięską bramkę w ostatnim meczu finałowym. Zapraszamy do odwiedzin TGS i wspólnych fotografii z cennymi trofeami!
Godz. 19.00 – 20.00 Zwiedzanie Stadionu Miejskiego i Tyskiej Galerii Sportu Z Ayalą i Piechaczkiem
Tym razem przewodnikami po Tyskiej Galerii Sportu i Stadionie Miejskim będą legendarni piłkarze GKS Tychy, wicemistrzowie Polski z 1976 roku Marian Piechaczek i Kazimierz „Ayala” Szachnitowski. Dawne tyskie gwiazdy i goście XI Tyskiej Nocy Muzealnej wspólnie obejrzą szatnie zawodników i sędziów, salę konferencji prasowych, ławki rezerwowych, strefę VIP-ów, loże honorową i podzielą się przy okazji wspomnieniami z czasów sportowej kariery
Nowością będzie możliwość zwiedzenia centrum stadionowego monitoringu oraz Gaming House’u – jedynego takiego pomieszczenia na stadionie piłkarskim w Polsce. To multimedialna sala, w której trenuje drużyna e-sportowa.
W trakcie zwiedzania zaplanowano konkursy sportowe. Zbiórka uczestników: przed wejściem głównym na stadion
Godz. 20.30 – 21.30 III Wielki Test Wiedzy o Sporcie – Historia piłkarskich mistrzostw świata
Test wiedzy, który należy potraktować jako rozgrzewkę przed rozpoczynającym się w czerwcu Mundialem w Rosji, będzie tym razem poświęcony historii piłkarskich mistrzostw świata i występom reprezentacji Polski na tej imprezie. Autorami pytań są m.in. znane osoby ze środowiska piłkarskiego. Będą one dotyczyć m.in. historii, bohaterów słynnych meczów, nowinek regulaminowych, a także występów reprezentacji Polski.
Dla najlepszych uczestników testu przewidziano atrakcyjne nagrody ufundowane przez PZPN, Śląski Związek Piłki Nożnej i Stadion Śląski.
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na test: tel. 515 717 430 lub e-mail: testmundiale@tgs.tychy.pl

Źródło : http://gkstychy.info/pilka/