Czwartek z Teatrem dla Dorosłych w Klubie Wilkowyje MCK: „Anons” B.Schaeffera Teatr Elsynor.

 


Klub Wilkowyje MCK – 17maja 2018 r., godz. 19.00

Czwartek z Teatrem dla Dorosłych w Klubie Wilkowyje MCK

„Anons” Bogusława Schaeffera

Teatr Elsynor

Bilety 15 zł

Rezerwacje 32 227 26 22/klub@mck.tychy.pl

Wszystkich miłośników twórczości Bogusława Schaeffera zapraszamy w maju do Klubu Wilkowyje MCK na Czwartek z Teatrem dla Dorosłych.

W sztuce pod tytułem „Anons”, Bogusław Schaeffer wraca po latach do jednego ze swoich najbardziej ulubionych tematów, do teatru. Do teatru widzianego z atrakcyjnej perspektywy młodych ludzi, którzy chcą być aktorami.

W tym celu udają się do szkoły pełni ufności we własne siły, pełni nadziei że się czegoś nauczą. Życie pouczy ich o tym, że ich pasjami nikt się nie będzie przejmować. Ich to jednak nie zraża, oni nie akceptują życia powszedniego, ich pasjonuje życie teatru. Aktorom Schaeffera ma się na scenie udawać i – nie udawać. Mają wygrywać i – przegrywać, jak to w życiu, również aktorskim. Publiczność rozpozna w Anonsie tego Schaeffera którego zna najlepiej ze „Scenariuszy”, „Audiencji” i „Kwartetu”. Zarazem jednak przedstawienie ma szanse stać się niepowtarzalną okazją dla tych wszystkich, którzy od Schaefferowskiej twórczości oczekują wciąż nowych i zróżnicowanych doznań. Nieco enigmatyczny tytuł utworu „Anons” koresponduje z charakterem sztuki, która nie poddaje się jednoznacznym interpretacjom. Nie wiadomo czy sceniczny świat to groteskowo wynaturzona rzeczywistość, czy też po prostu dziwaczny sen. Nie tylko zresztą widzowie mogą mieć takie wątpliwości. Podobna niepewność towarzyszy samym bohaterom. (Ze wstępu do sztuki pt. „Anons” B.Schaeffera)