„Sobibór” – poruszająca premiera Multikina z legendarnym Christopherem Lambertem.

 


Od 11 maja w Multikinie będzie można obejrzeć „Sobibór” – poruszający dramat wojenny opowiadający o heroicznym buncie i próbie ucieczki 600 więźniów z nazistowskiego obozu zagłady w Sobiborze na Lubelszczyźnie. Od wydarzenia mija 75 lat. W jedną z postaci wciela się bohater kultowego filmu „Nieśmiertelny”, Christopher Lambert.

„Sobibór” to międzynarodowa produkcja opowiadająca historię buntu
w nazistowskim obozie zagłady. Do Sobiboru trafia pułkownik armii radzieckiej Aleksander Peczerski (Konstantin Chabieński). Szybko orientuje się, że jedynym sposobem na uniknięcie pewnej śmierci jest ucieczka. Gdy mała grupa osadzonych próbuje zbiec, komendant obozu Karl Frenzel (Christopher Lambert) ustanawia karę: każdy więzień próbujący uciec narazi na śmierć jednego
z pozostałych. Tymczasem Peczerski staje na czele konspiracji, której celem jest ucieczka wszystkich osadzonych. Utrzymanie tego planu w tajemnicy nie będzie jednak proste.

W maju br. w siedzibie ONZ odbył się specjalny pokaz filmu „Sobibór”. Po projekcji został nagrodzony brawami na stojąco.

Bilety na pokazy premierowe można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android, Windows Phone oraz iOS.