Heat Affected Zone i Lethal Razors w Tawernie.

 


Tawerna Pod Róża Wiatrów – 11 maja 2018 r., godz. 20:00

Sick Behaviour Events & Management prezentuje:

Heat Affected Zone

Idea założenia zespołu powstała z inicjatywy dwóch gitarzystów – Konrada Guettlera oraz Michała Witwickiego – we wrześniu 2013 roku. Dwa miesiące później do składu dołączył Mateusz Sendecki – basista, wokalista oraz jedyny tekściarz H.A.Z, (Heat Affected Zone). Od tego momentu zespół rozpoczął wspólne, regularne granie, które wtedy jeszcze nie miało charakteru prób, a raczej prostego „jam session” opartego na przedstawianych wzajemnie pomysłach. To właśnie w tym okresie powstały pierwsze projekty kawałków „Ballada”, „Ayrton Senna” oraz „Cosmopolitan Fly”. W końcu, 22 lutego 2014 roku, po kilku tygodniach poszukiwań, zespół pojawił się na próbie u perkusistki – Kasi Czarneckiej – która po pozytywnym przyjęciu stała się czwartym członkiem składu; jednocześnie ten dzień stał się pierwszym dniem istnienia zespołu H.A.Z. (Heat Affected Zone).

W październiku 2015 Kasia opuszcza zespół w poszukiwaniu artystycznego i osobistego rozwoju. Parę dni później za zestawem perkusyjnym zasiada Patryk Pakosz wnosząc do bandu swoje wściekłe i potężne thrashowe bębnienie. Wraz z nowym perkusistą zostają rozpoczęte prace nad epką „Catatonic Overload”, która zawiera 4 utwory – „Empty Cup”, „Mad Town”, „Ballada”, „Nevermore”. Wydawnictwo ukazało się na początku 2016 roku nakładem własnym zespołu. Za pośrednictwem managera grupy, Patryka Pawelca jeden egzemplarz otrzymał sam Tom Hunting – założyciel legendy światowego thrash metalu, grupy Exodus.

W dniach 12 i 13 sierpnia 2016 roku zespół był gospodarzem stworzonego przez siebie festiwalu HAZ Fest, w trakcie którego poza nim zaprezentowały się zespoły Randast, Evil Walks, Deveril, Cactus Carnage oraz The Tree.

Na przełomie lutego i marca 2017 roku zespół zagrał minitrasę koncertową „Southern Heavy Infection Tour”, w trakcie której dzielił scenę m.in. z legendą polskiego heavy metalu, zespołem Voodoo, a także wziął udział w Przeglądzie Kapel Studenckich organizowanym przez Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej. 9 lutego wraz z zespołami Rectifier i Six Steps Forward pojawił się na deskach gliwickiego klubu Spirala gdzie zdobył wyróżnienie i nagrodę specjalną od sponsora przeglądu – sklepu muzycznego „Piano-Forte”.

Po zakończeniu w/w koncertów z zespołu odszedł jego współzałożyciel, gitarzysta Michał Witwicki, co poskutkowało zawieszeniem działalności. W czasie przerwy w aktywności koncertowej pozostała trójka udzielała się w zespole Pragothrone. W styczniu 2018 Heat Affected Zone został reaktywowany w trzyosobowym składzie: współzałożyciel zespołu Konrad Guettler – gitara; Mateusz „Mate” Sendecki – wokal, bas; Patryk Pakosz – perkusja.

Obecnie zespół występuje w składzie:
Konrad Guettler – gitara;
Mateusz Sendecki – wokal, bas;
Patryk Pakosz – perkusja

Lethal Razors

Zespół powstał w roku 2012 w Bytomiu z inicjatywy Alexa i Krystiana. Około 5 lat zajęło nam skompletowanie rzetelnej sekcji rytmicznej. Ideą zespołu jest tworzenie muzyki thrashmetalowej, inspirowanej największymi legendami tego gatunku.

Aleksander Makuch – gitara/wokal
Krystian Kaczmarek – gitara/wspierający wokal
Dawid „Faraon” Wiewióra – perkusja

Gdzie? – Tawerna Pod Róża Wiatrów, Tychy, ul. Targiela 4
Kiedy? – 11.05.2018. (piątek), g. 20:00
Za ile? – ZA FREE!!!!