Tomas Sykora nowym zawodnikiem GKS-u Tychy.

 


Kolejne wzmocnienie Mistrzów Polski. Kontrakt z GKS Tychy podpisał Tomas Sykora. Słowacki napastnik ostatni sezon spędził w Comarch Cracovii. W sumie na polskich lodowiskach wystąpił w 64 spotkaniach. Zdobył w nich 29 goli i zaliczył 33 asysty.

– Ogromnym atutem Tomasa są doskonałe warunki fizyczne. Jest to zawodnik, który w dwóch poprzednich sezonach potwierdził swoje wysokie umiejętności na polskich lodowiskach. Występy w Czechach, Słowacji i Lidze Mistrzów na pewno zaprocentują w najważniejszych momentach sezonu. Jestem przekonany, że Tomas będzie solidnym wzmocnieniem naszego zespołu i swoim doświadczeniem pomoże nam zrealizować stawiane przed drużyną cele– mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Nowy zawodnik GKS Tychy to wychowanek Bańskiej Bystrzycy. W przeszłości występował głównie w zespołach Słowackiej Tipsport Extraligi. W sezonach 2013/14 i 2014/15 w barwach Popradu zdobył aż 92 punkty! Wysoka forma zaprocentowała nawet powołaniem i grą w seniorskiej reprezentacji Słowacji. Następny sezon Sykora spędził w czeskiej ekstralidze. W barwach HC Zlin wystąpił w 40 spotkaniach. Po rocznej przygodzie w Czechach ponownie wrócił na Słowację.

Największe sukcesy Sykora świętował w Polsce. W barwach Cracovii wywalczył Mistrzostwo i Superpuchar Polski. W swoim CV ma również zdobycie Pucharu Tatrzańskiego z HK Poprad.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/