Podsumowanie „majówki” na tyskich drogach.

 


Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali tyscy policjanci. W działania zaangażowanych było ponad 180 mundurowych, nie tylko z „drogówki”. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z obowiązującymi przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W tym czasie na tyskich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano natomiast 28 kolizji. Łącznie policjanci podczas działań majowych na naszych drogach zatrzymali 24 kierujących na „podwójnym gazie”, w tym również rowerzystów. Przypominamy, że nietrzeźwi kierowcy muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Ponadto w czasie majowego weekendu mundurowi zatrzymali jednego kierującego bez uprawnień oraz jednego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, a także motorowerzystę bez uprawnień i w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zabezpieczali także takie wydarzenia jak”Ostrawa Na Kole”, uroczystości „3-go Maja oraz mecz GKS Tychy- Miedź Legnica.

Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Nierozsądnym kierowcom przypominamy, że jazda na „podwójnym gazie”, oprócz zagrożenia życia i zdrowia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, niesie za sobą również karę do dwóch lat pozbawienia wolności.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/